שאילות כלליות

הנחיות גלישה, הרשמה ושימוש בפורומים השונים של האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
כמו כן משמש כפורום כללי בנושאים שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול שחר כהן, מנהל שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים.

מנהל: שחר כהן פורטל בתים

שלח תגובה
ltoransky

שאילות כלליות

שליחה על ידי ltoransky »

שלום רב,

אני חבר בוועד של הבניין בו אני גר . החבר השני רוצה להתפטר ויש לי כמה שאילות בקשר לנושא זה:

על פי החוק צריך מינימום של חברים בועד של בניין (נראה לי שהבנק שמנהל את חשבון הועד דורש 2 מורשי חתימה מינימום)

מבחינה חוקית שוכר דירה בבניין יכול להיות חבר ועד ? אפשרי שכל חברי ועד היו שוכרים ולא בעלי בית?

אם יש 2 חברי ועד . צריך להגדיר מי יו"ר ומגזבר או פשוט אפשר להגדיר שיש 2 חברי ועד וזהו (ראיתי בדוגמה של פרוטוקולים שכתוב יו"ר, גזבר וחברי ועד ואני והמחליף של המתפטר רוצים להיות פשוט חברי ועד בלי חלוקה סמכויות ברורה אלא לפי הצורך)

אם באספה של הועד חצי מהמשתתפים מאשרים החלטה מסוימת זה מספיק או צריך אחר כך להחתים חצי מסך הדיירים בבניין?

בעבר שכרנו את שירותיו של שכן לשמש כמנהל תפעול. מפני שהיה שכן לא חתמנו איתו חוזה והכל היה בעל פה. (בלי חשבוניות או תלשום שכר)
האם זה היה תקין? יש ערך לתחימה שלו על הדו"חות השנתיים או שחברי הועד הרשמיים היו אמורים לחתום על הדו"חות?

אם למשל מישהו נופל במדרגות של הבניין ותובע את הועד - הוא יכול לתבוע אותי אישית ? יש סיכוי שאני אעמוד לדין ?
אם כן ,איך פותרים את הבעיה (כי זה אומר שמסוכן להיות בוועד )

תודה על עזרתכם
שלח תגובה

חזור אל “פורום כללי-מידע והנחיות שימוש בפורום ואתר האיגוד”