שיפוץ קיר חיצוני בנכס מסחרי בבית משותף

תחומי הבית המשותף שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול צוות האתר(שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים) וועד האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

Moderators: שחר כהן פורטל בתים, naftali imber

adibe7
Posts: 1
Joined: 12/11/2011 - 23:38:19

שיפוץ קיר חיצוני בנכס מסחרי בבית משותף

Postby adibe7 » 12/11/2011 - 23:49:35

שלום רב,

אני בעל נכס מסחרי הנמצא בקומת קרקע של בית משותף.
לנכס קיר חיצוני שפונה לרחוב, וכרגע יש בו דלת וחלון גדול למדי.

אני מעוניין לשפץ את הקיר החיצוני הצמוד לנכס (לשבור חלקים גדולים ממנו ולבנות מחדש),
לבנות ויטרינה חדשה במקום הקיר, ולהחליף את הדלת לחדשה.
אורכו של חלק הקיר המדובר, הצמוד לנכס הוא כארבעה מטרים בלבד.

1. האם אני צריך את אישור הדיירים לכך?
2. האם נדרש אישור כלשהו מהעירייה?
3. אם כן, מה הדרך המהירה ביותר לקבל אישור כזה, וכמה זמן זה אמור לקחת?

חשוב לציין, שאין שום כוונה לבצע שינויים בעמודים, בחגורות בטון, או בצנרת כלשהי, ושיפוץ זה אינו מסכן את יציבות הבניין או את תשתיותיו.
תודה מראש!

naftali imber
מנהל פורום
Posts: 831
Joined: 02/11/2006 - 11:53:58
Contact:

Re: שיפוץ קיר חיצוני בנכס מסחרי בבית משותף

Postby naftali imber » 25/11/2011 - 10:58:33

לאדיבה שלום:
אתה לא מגדיר ברור את הדברים. פעם אתה כותב "...לנכס יש קיר חיצוני שפונה לרחוב..." ומיד אחרי כi "...אני מעונין לשפץ את הקיר החיצוני הצמוד לנכס..." אני מניח שמדובר באותו קיר ועל זה מבוססת תשובתי.
מההסבר שלך אני מבין שהקיר הינו אחד מחזיתות הבניין.
חוק המקרקעין (http://www.batim.org.il/MekrkeinLow.htm ) קובע בסעיף 52: "רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים רשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת.
מהגדרה זו יוצא שהקיר המדובר הינו קיר חיצוני לשם ביצוע שינויים בו הנך זקוק לרוב באסיפת בעלי דירות.
אסיפה כזו אפשר לכנס די מהר, בתקנון המצוי http://www.batim.org.il/low/takanonmatzui.html ,שהו חלק מהחוק, תמצה את ההליך.

באשר לעיריה עליך לפנות אליהם מאחר וכל עיר ומועצה מקומית בארץ נוהגת לפי כללים משלה. סביר שידרשו הגשת בקשה אבל אם תשכנעם שהעבודות יביאו לשיפור חזות המבנה אני מניח שתוכל לקבל אישור בקלות
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי


Return to “פורום בית משותף - תחומים אחרים”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests