למי שייך המחסן?

תחומי הבית המשותף שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול צוות האתר(שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים) וועד האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: שחר כהן פורטל בתים, naftali imber

שלח תגובה
anchlovi

למי שייך המחסן?

שליחה על ידי anchlovi »

לפני כשנה וארבעה חודשים רכשתי דירה מיד שניה (דירה ראשונה עבורי ועבור אשתי), המוכר אמר כי לדירה יש מחסן אך הוא מעדיף לא לציין עובדה זו בחוזה והוא מבטיח למסור לידנו את המחסן ביום מסירת הדירה.

כמו שניחשתם, המוכר עדיין לא מסר לידנו את המחסן.

טרם בדקתי את התשריט של הבניין, אך במידה והמחסן מופיע בתשריט כמוצמד לדירה, האם הוא שייך לי כחוק ואני יכול לעשות בו כרצוני, לצורך העניין לפנות אותו מהרכוש של הבעלים הקודמים, או שמא מאחר ואינו הופיע בחוזה הרכישה הוא עדיין שייך למוכר.

(קראתי מעט על הצמדות לדירה והבנתי שלא ייתכן שחלק מהרכוש המשותף יהיה שייך לאדם שלו אין דירה בבניין)

תודה מראש על העזרה,

שחר
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: למי שייך המחסן?

שליחה על ידי naftali imber »

לשחר שלום:
קראת אבל לא במקום הנכון – הכנס את הערך טאבו בגוגל ותגיע לאתר של משרד המשפטים שם תוכל לעיין לפי גוש, חלקה ותת חלקה בנסח טאבו של דירתך (את מספרי הגוש חלקה ותת חלקה תמצא בחוזה הרכישה, שאני מקווה ערכתם). שם רשום אם המחסן צמוד ולמי, ואם בכלל הוא קיים – משפטית. אגב זאת הזדמנות לוודא שהעבירו כבר את הדירה על שמך, אל תזניח את זה.
אם בנסח מופיע שלדירה צמוד מחסן אתה יכול לפתוח אותו ולרוקן אותו, וכמה שיותר מהר ע"מ למנוע סיבוכים של חזקה.
אם המוכר עושה רושם של אדם הגון שווה לשלוח לו מכתב – רשום עם אישור מסירה, ולתת לו התראה לפנות את המחסן.
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
שלח תגובה

חזור אל “פורום בית משותף - תחומים אחרים”