מעמד משפטי של הצמדה בטאבו

תחומי הבית המשותף שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול צוות האתר(שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים) וועד האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: שחר כהן פורטל בתים, naftali imber

שלח תגובה
gal_amar88@walla.com

מעמד משפטי של הצמדה בטאבו

שליחה על ידי gal_amar88@walla.com »

שלום לכולם,

אני עומד בפני רכישת דירה בבית משותף. בפועל הדירה הינה דירת 4 חדרים, עם זאת בנסח הטאבו מצויין כי הדירה הינה בת 3 חדרים וכי מוצמד לדירה חדר נוסף.
אשמח להבהרתכם לגבי המעמד המשפטי של הצמדת חדר נוסף. כמו כן, מהו בדיוק ההבדל המשפטי בין דירת 4 חדרים לדירת 3 חדרים עם הצמדה בטאבו? האם מישהו יכול לטעון לבעלות על החדר הנ"ל אם הוא מוצמד בטאבו? איך לדעתכם יש לשקף זאת במחיר רכישת הדירה?
יובהר, כי מדובר בבניין בין חצי שנה בלבד, האם קיימים מקרים רבים בהן קבלן בונה בניין כבר עם דירה מוצמדת בטאבו כך שרק לדייר אחד יש גישה לאותו החדר?

סליחתכם על מספר השאלות הרב ותודה מראש,
גל.
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: מעמד משפטי של הצמדה בטאבו

שליחה על ידי naftali imber »

לגל שלום:
ני מתנצל על העיקוב בתשובה, היתה לי תקלה טכנית.

אני מנחש שהחדר הצמוד הינו בעצם ממ"ד, שברישוי בניה לא מגדירים כחדר אלא כממ"ד בעל שימושים נוספים.
חדר או מחסן או גינה שהוצמדו בטאבו לדירתך הם שלך.
אני מקווה שאתה לוקח עו"ד משלך לעיסקה, והוא יוכל להסביר לך הכל.
אם אתה לא לוקח עו"ד אתה עושה טעות. אני לא עו"ד ולא דואג לפרנסה של עורכי הדין, אבל לא נראה לי שהית עושה לעצמך ניתוך אפנדיצית בלי מנתח או בלי לבחור מנתח אמין? למה נראה לך שאתה יכול להתנהל בעיסקה כו סבוכה רק עם עצות מפורום ינטרנתי.
הקבלן מעמיד עו"ד שלו, שבמקרה של הסכם, כל הסכם, שהוא עו"ד יחיד הוא בעצם אמור לדאוג לשני הצדדים, אבל הקבלן מפרנס אותו ואותך הוא רואה פעם בחיים.
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
שלח תגובה

חזור אל “פורום בית משותף - תחומים אחרים”