מועדון דיירים

תחומי הבית המשותף שאינם מופיעים בפורומים האחרים.
בניהול צוות האתר(שחר מערכות מידע ופיתוח אתרים) וועד האיגוד הישראלי לניהול בתים ומבנים בישראל.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: שחר כהן פורטל בתים, naftali imber

שלח תגובה
idoc

מועדון דיירים

שליחה על ידי idoc »

שלום רב, אני גר בניין חדש מהקבלן, הכולל מועדון דיירים של כ20 מטר שהכניסה אליו מהלובי (מול הדירת גן)
מספר דירות בבניין מעבר לכך שמתנגדות בתוקף לכך שייערכו במועדון מסיבות ימי הולדת (כמו ברוב מכריע של מועדוני הדיירים) גם מנסות לגרום לכך שהמועדון ישמש כמעט רק לישיבות דיירים או רוצות לשנות לו ייעוד (בחוזה המכר רשום מועדון דיירים)
לדעתי מבדיקה שעשיתי נאמר שברגע שהחדר מוגדר כמועדון דיירים לצורך שינוי ייעוד יש צורך ברוב של 100% (מה שלא יהיה)
השאלה שלי היא האם דייר / דיירת בעיתיים יכולים למנוע שימוש במועדון מכלל הדיירים ?
האם ניתן לקבוע שלא יהיה בו שימוש בשישי - שבת ?

הדעה שלי היא שניתן לעשות בו כל פעילות שלא סותרת את החוק הפלילי / חוקי עזר עירוניים אבל אני כמובן בעד קביעת חוקים כך שמצד אחד כולם יוכלו להינות ומצד שני הפעילות לא תפריע לאף אחד באופן לא סביר.

האם ישנה התייחסות ספציפית למועדוני הדיירים בחוק הפלילי . חוקי עזר עירוניים ??
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: מועדון דיירים

שליחה על ידי naftali imber »

לעידו שלום:
החוק הפלילי אין לו בעצם קשר עם מבנה – אולי חוץ מלזרוק מישהו מהקומה העשרים.
באשר לחוקי עזר עירוניים, אינך כותב היכן המבנה, ובארצנו, לצערנו, כל עירייה קובעת לה את חוקי העזר שלה ללא כל קשר עם כלום – או אולי לפי היחסים הפוליטיים בתוך המועצה. יתכן שבאתר האינטרנט של הרשות המקומית שלך מופיעים חוקי העזר.

מה שלרוב מסדיר את היחסים בין בעלי הדירות בבית משותף הוא חוק המקרקעין והתקנון המצוי (שהוא חלק ממנו); את שניהם תוכל למצאו בעמוד הראשי של הפורטל שלנו תחת השם "חוקי הבית המשותף".
קיים אפשרות נוספת והיא שהקבלן רשם בטאבו תקנון – לרוב זה התקנון המצוי בתוספת הצמדת חלקים אלה או אחרים לדירות, אם הבית חדש אני לא בטוח שהוא כבר רשם תקנון. אם יש לך אישור על רשום בטאבו תוכל לראות בו אם נרשם תקנון לבית המשותף, שם הדבר אמור להופיע.
צר לי שאני לא יכול לעזור לך יותר אבל שאלתך מכילה יותר מידי משתנים, והתשובה אליה, כפי שהיא, תהייה לה נפח של ספר.
אם תרצה לפרט קצת יותר אנסה לעזור לך יותר.
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
שלח תגובה

חזור אל “פורום בית משותף - תחומים אחרים”