תיקון מעלית

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
4z7m5t9j

תיקון מעלית

שליחה על ידי 4z7m5t9j »

שלום רב,
הנני דיירת שגרה בבניין בן 3 שנים בעיר חיפה ומשלמת את מיסי הוועד באופן קבוע וללא בעיה.
לפני שלושה שבועות בערך נגרם נזק למעלית הבניין מכיוון שצינור שמוביל לדוד השמש של דירה בקומה מסויימת התפוצץ/התנתק בשעה שאף אחד לא שם לב וכתוצאה מכך הוצפה המעלית ולטענת חברת המעליות היא מושבתת טוטאלוס.. דהיינו צריך לשלם סכום גדול מאוד כ- 100,000 ש"ח כדי שהמעלית תחזור לפעילות תקינה.
לכאורה הנזק נגרם על ידי דירה ספציפית... פנינו לדירה ולטענת בעלת הדירה אין לה ביטוח מבנה שמכסה את הנזק.. יותר מכך לאחר בדיקה עם וועד הבית מתברר שגם לבניין כולו אין ביטוח מבנה משותף שכן הדבר באחריות של הוועד לדאוג לביטוח שכזה.
וועד הבית ביקש מכל דירה בבניין להפעיל את ביטוח המבנה שלה וכך לקבל החזר מסויים /מלא. פניתי לחברת הביטוח שלי והיא אינה מכסה כלל נזק שדירה אחרת גרמה לרכוש המשותף.
כעת ועד הבית דורש בתוקף ממני להשתתף בתשלום עבור תיקון המעלית .הסברתי כי הדבר לא נגרם באשמתי אלא באשמת הדירה וגם שוועד הבית עצמו אמור היה לדאוג לביטוח מבנה משותף והוא כשל בנושא.ברשותי ביטוח מבנה שמכסה אותי מנזקים שיכולים להיגרם מהצפה או דבר אחר שנגרם מדירתי הפרטית. הנני חד הורית וכאמור וועד הבית מבקש ממני להשתתף בסכום אסטרונומי של 4200 ש"ח או שאקבל מכתב תביעה.הנני חסרת אונים ..
מבקשת את עצתכם במהרה..
רינה
עורכת דין סיון רוזן
יצירת קשר:

Re: תיקון מעלית

שליחה על ידי עורכת דין סיון רוזן »

רינה שלום,
ככל שהנזק נגרם בשל מעשה או מחדל של דירה מסוימת, ניתן לדרוש כי הוא יתוקן ע"י בעלי הדירה האמורה. יש לקבל חוו"ד המעידה כי כך הדבר.
במידה שתצליחי להוכיח, ניתן להגיש תביעה למפקח על המקרקעין לחיוב הדייר בעלויות הנזק.
לעניין הביטוחי, יש לבדוק את החוזה מול הקבלן, את תקנון הבית המשותף ואת נושא החבות לנזק הספציפי.
אני ממליצה להיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום.
עו"ד ומגשרת - נדל"ן/מקרקעין, דיני משפחה ובתים משותפים.
רח' הרצל 167, רחובות.
טל': 03-9119698 פקס: 03-9119689
דוא"ל: Sivan@Rozenslaw.co.il
אתר אינטרנט: www.Rozenslaw.co.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”