איטום גג באופן ואי תשלום דמי ועד בית

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
ארזב

איטום גג באופן ואי תשלום דמי ועד בית

שליחה על ידי ארזב »

שלום לכולם,

אשמח להתייעץ אתכם בנוגע למקרה הבא:
בחודש יוני 2016 רכשתי דירה בקומה 4 מתוך 4, בדירה עצמה נראו בעיות ברורות של נזילה מהגג.
הבחור שקניתי את הדירה ממנו ציין שוועד הבית אוסף סכום של 2500 מכל דייר לצורך ביצוע זפת - בסופו של דבר הופחת הסכום הנ"ל מקניית הדירה.
בקבלת הבעלות על הדירה שילמתי דמי וועד עבור שנה מראש (לא התבקשתי - מרצוני החופשי)

בשיחה עם הוועד (אדם אחד) במספר הזדמנויות שונות כאשר שאלתי אותו מתי מבצעים זיפות של הגג הוא כל פעם ציין שבקרוב / לקראת החורף יבצעו את העבודות.
בינתיים ביצעתי שיפוץ מקיף בבית הכולל גם את תיקון הנזילות בתקרות מכיוון הגג.
בחודש ספטמבר הבחור מהוועד שבר את רגלו ואמר שאחרי שהוא יחלים יחל את הטיפול בגג.
בשום תקופת זמן הזו לא בוצע כינוס של אסיפת דיירים או פורסם בחדר המדרגות שעומדים לבצע זיפות לגג.

בחודש אוקטובר 2016 הגדלתי ראש - קיבלתי הצעות מחיר בע"פ משני אנשי מקצוע בנוגע לזיפות הגג, הוועד שהוא גם גר בקומה רביעית והינו השכן שלי "מול הדלת" שמע את ההצעות. לאחר ששאלתי אותו מה הוא אומר על ההצעות - הוא ענה לי - "שברגע שהוא יחלים הוא יקנה את החומרים ויבצע את העבודה בעצמו כיוון שהדיירים בבניין לא מוכנים לשלם"
מכיוון שהיה מדובר על תחילת החורף ולא רציתי לחכות עד שהוא יבצע את העבודה (כיוון שאינו בעל מקצוע מוסמך לזיפות גגות) החלטתי לבצע את הזיפות על החלק שלי + 10% נוספים מגגו של השכן (הוועד) כיוון שיש לנו קיר משותף ורציתי להימנע מנזילות לאחר שביצעתי שיפוץ לבית בעשרות אלפי שקלים.

השכן - וועד כבדרך אגב סבל מנזילות כל החורף שעבר - ביצע זיפות באופן עצמאי לחלק שלו רק בחודש אוגוסט 2017 (שנה אחרי)

עד לנקודת זמן זו היה לי שקט מהנזילות והוועד. כרגע וועד הבית דורש תשלום עבור חודשים יולי - אוגוסט - ספטמבר שלא שילמתי,
עניתי לו שאין לי בעיה לשלם את החודשים הנ"ל אם אקבל באופן יחסי את העלות של זיפות הגג המשותף - יש לי קבלות על הכל.
הוא ענה שזה לא מתפקידו לבצע גבייה שכזו - ושאני יכול לפנות לדיירים עצמאית לבקש את הכסף חזרה ושאני חייב לשלם דמי ועד אם לא יפנה לתרבות הדיור.

אני יודע שתחזוקת בית משותף במיוחד אם יש הוכחה לנזק (נזילות) בדירות היא באחריות טיפול הוועד - והוא היה מודע לבעיות הנ"ל - והחליט שהוא לא מבצע פעולה כי הדיירים לא מוכנים לשלם מבלי לבצע בכלל אסיפת דיירים בנושא.

איך אני אמור עכשיו להתנהל מולו - לפנות בפנייה נגדית לתרבות הדיור / מקום אחר?
הוא לא מפרסם מועדי אסיפות דיירים ובשנה וקצת שאני בבניין גם לא מפרסם ספרי הוצאות - הכנסות של הבניין
יואב לוי

Re: איטום גג באופן ואי תשלום דמי ועד בית

שליחה על ידי יואב לוי »

שלום רב,
העלית כמה נושאים אז נתייחס לכל אחד מהם בנפרד:
1. הועד אחראי על תחזוקת הבניין ובכלל זה גם על איטום הגג המשותף. ככל שאין הסכמה של דיירם מתפקידו לטפל בגבייה ולאחר מכן באיטום
2. במידה וביצעת את האיטום עצמאית כדי לא לחכות לועד תוכל לבקש החזר ובמידה ולא יינתן להגיש תביעה למפקחת על המקרקעין בבקשה להחזר
3. לא ניתן על פי חוק לקזז מדמי ועד הבית תשלום ששולם עצמאית על ידי דייר עבור תחזוקת הבניין. עליך לשלם ועד הבית כסידרם ולתבוע החזר עבור האיטום במידה ולא משולם לך
4. הועד מחוייב על פי חוק לקיים אסיפה אחת לשנה ולהציג דוח כספי כל חצי שנה. במידה וזה לא מתקיים ולאחר שביקשת הוא לא קובע אסיפה, תוכל לאסוף חתימות של 33% מבעלי הדירות ולדרוש לקיים אסיפה שלא מן המניין

ככלל יש לזכור שהועד פועל בהתנדבות ואם אתה מעוניין לקדם נושאים שונים בבניין ולטפל בגבייה מהדיירים תוכל להציע את עצמך כועד או כנציג נוסף בועד.

בהצלחה

יואב לוי
בברכה,

יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים
yoavl@easyhouse.co.il
www.easyhouse.co.il
ארזב

שליחה על ידי ארזב »

תודה רבה יואב.

האם ידוע לך כמה עולה אגרה של הגשת תביעה למפקחת?
יואב לוי

שליחה על ידי יואב לוי »

שוב שלום
נכון להיום ככל שאני יודע 375 ש"ח
בברכה,

יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים
yoavl@easyhouse.co.il
www.easyhouse.co.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”