אחריות לטיפול בקו ביוב מטבחים שפוצל

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
liorc2000

אחריות לטיפול בקו ביוב מטבחים שפוצל

שליחה על ידי liorc2000 »

שלום רב,
בבניין בו אני משמש כנציג הועד קיימים 4 קווי ביוב למטבחי הדירות בבניין (אנכיים מחוץ למבנה), כל אחד מהקווים משמש 4 דירות בבניין ובסה"כ 16 דירות.
מכיוון שמדובר בבניין ישן, באחד מהקווים התנתקו במהלך השנים 3 מתוך 4 הדירות שהיו מחוברות לקו הזה ויצרו לעצמם קו ביוב פרטי כך שלמעשה על הצנרת המקורית נשארה דירה אחת בלבד (העליונה). השאלה שלי היא במצב הנוכחי מי אחראי לטיפול בצנרת המקורית (פתיחת סתימות וכו'), האם הדייר הבודד שנשאר על הקו המקורי או שהאחריות היא עדיין על ועד הבית למרות שברור שמי שמייצר את הסתימות הוא אך ורק הדייר היחיד שמחובר לצנרת זו?
כמו כן לגבי האחריות במידה ונוצר נזק לאחד או יותר מהשכנים כתוצאה מסתימה בצנרת הנ"ל, על מי מוטלת האחריות לתיקון הנזק?
לציין שהצנרת במצבה הנוכחי טופלה כבר לפחות פעמיים על חשבון הועד אך לא נראה לי הגיוני להמשיך ולתחזק אותה על חשבון הועד עבור דייר אחד, כמו כן במקרה האחרון הדייר דיווח על הסתימה באיחור רב וגרם לנזק שכנראה ניתן היה למנוע בדירות השכנים.

בתודה מראש,
ליאור
עורכת דין סיון רוזן
יצירת קשר:

Re: אחריות לטיפול בקו ביוב מטבחים שפוצל

שליחה על ידי עורכת דין סיון רוזן »

ערב טוב,
ברמת העקרון, הצנרת בבניין מהווה רכוש משותף ועל כן חובת הטיפול תהא על כל דיירי הבניין. ככל שהתנהלותו של הדייר רשלנית או פוגענית, ניתן להטיל עליו את האחריות לתיקון.
יש לבחון את הנושא באופן מקצועי, רצוי באמצעות עו"ד, בטרם קבלת החלטה לכאן או לכאן.
עו"ד ומגשרת - נדל"ן/מקרקעין, דיני משפחה ובתים משותפים.
רח' הרצל 167, רחובות.
טל': 03-9119698 פקס: 03-9119689
דוא"ל: Sivan@Rozenslaw.co.il
אתר אינטרנט: www.Rozenslaw.co.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”