ליקויי בניה- נדחתה בקשת חברת אחים אוזן מב"ש לתקן את ליקויי ה

פורום בנושא בדק בית / ליקויי בניה. בניהול יואל בן עזרא, מהנדס בניין ועו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: צבי שטיין, עורכת דין סיון רוזן, g2002timor

שלח תגובה
צבי שטיין
מנהל פורום

ליקויי בניה- נדחתה בקשת חברת אחים אוזן מב"ש לתקן את ליקויי ה

שליחה על ידי צבי שטיין »

ליקויי בניה- נדחתה בקשת חברת אחים אוזן מב"ש לתקן את ליקויי הבנייה
ליקויי בניה כב' השופט אריאל ברגנר מבית משפט השלום באשדוד, דחה ביום 23.5.2012 ,את בקשתה של חברת אחים אוזן חברה לבניה בע"מ לתקן את ליקויי הבנייה שנקבעו ע"י המומחה מטעם ביהמ"ש בתביעה של מר שמילוב אשר מיוצג על ידי עו"ד צבי שטיין מרמת-גן.
הרקע לבקשה
בישיבת קדם המשפט שהתקיימה ביום 20.3.2012, לאחר שניתנה חוות דעתו של המומחה מטעם ביהמ"ש, ביקש ב"כ החברה הקבלנית לאפשר לחברת אחים אוזן לתקן את הליקויים, שנקבעו בחוות דעתו של המומחה מטעם בית המשפט.
עו"ד צבי שטיין, אשר מייצג את התובע בתיק זה, התנגד לבקשה מהנימוקים שהנתבעת איבדה את זכות התיקון כפי שתואר בפרוט רב בכתב התביעה וכן כי יש לברר תחילה את העובדות הנוגעות לתיק ורק לאחר שמיעת הראיות והברור העובדתי ניתן יהיה להגיע להחלטה בבקשה זו, אך לא בשלב מוקדם של קדם המשפט.
עוד נטען ע"י עו"ד שטיין:"אני נאלץ לדחות את ההצעה. אני חושב שגם מבחינת המדיניות השיפוטית, ניתנו לקבלן אפשרויות לתקן. אני לא חושב שצריך לעודד אפשרות שהקבלן לא יבצע תיקונים, ייתן לתובע לרוץ אחריו שנים ולבסוף אם הוא יגיע לביהמ"ש ותהיה לו היכולת לתבוע את הקבלן, הקבלן לא ימהר לתקן לפני כן כי ממילא תינתן לו בסופו של דבר הזכות לתקן".
ביום 20.3.2012 הוחלט ע"י ביהמ"ש הנכבד כדלקמן: "הקשר לבקשת הנתבעת לאפשר לה להיכנס לדירה ולתקן את הליקויים, אני נעתר לבקשת הנתבעת ומאפשר הגשת טיעונים משלימים בענין זה. הנתבעת בתוך 30 יום מהיום והתובעים בתוך 30 יום לאחר מכן. לאחר קבלת טיעוני הצדדים אתן החלטה סופית בבקשה זו".
בהתאם להחלטת בית המשפט הנכבד, השלימו ב"כ הצדדים את הגשת הטיעונים בכתב.
ביום 23.5.12 ,לאחר הגשת טיעוני הצדדים בכתב, החליט ביהמ"ש הנכבד כדלקמן:
החלטה
"לאחר עיון בטיעוני הצדדים ומאחר וטענות התובעים נוגעות לעניינים שבעובדה הטעונים הוכחה, איני מוצא לנכון בשלב זה של ההליך להורות על ביצוע תיקונים בדירה על ידי הנתבעת בהיעדר הסכמת התובעים.
ניתנה היום, ב' סיוון, 23 מאי 2012 בהיעדר הצדדים".
בברכה,
עו"ד צבי שטיין
zvis7@bezeqint.net.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום בדק בית / ליקויי בניה - ייעוץ משפטי ומעשי”