מהו התקן הישראלי ואיך אפשר להשיג את מסמך התקן?

פורום בנושא בדק בית / ליקויי בניה. בניהול יואל בן עזרא, מהנדס בניין ועו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: צבי שטיין, עורכת דין סיון רוזן, g2002timor

שלח תגובה
chermesh

מהו התקן הישראלי ואיך אפשר להשיג את מסמך התקן?

שליחה על ידי chermesh »

בבית הדירות בו אני מתגורר הותקנו מרפסות. המרפסת חופתה בדק ובין הסלון למרפסת הותקן תריס חשמלי ברוחב 4 מ'. ביציקת המרפסת קרתה תקלה והיא אינה מפולסת. כתוצאה מכך, מונח התריס על מצע עקום, אשר גורר התעקמותו של התריס.
התרעתי בפני הקבלן והוא טוען שמדובר ב"דרישה קטנונית" ושגם התקן הישראלי מתיר 2% סטייה. בדקתי את הסטייה והיא עולה על 2%.
לצורך הגשת תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות, אני זקוק למידע בנושאים אלה:
1. מה התקן הישראלי בנושא זה? 2%? יותר? פחות?
2. היכן יכול אני להשיג את מסמך התקן. אם אגיע לכלל תביעה, עדיף שהמסמך יימצא בידי.
תודה.
צבי שטיין
מנהל פורום

Re: מהו התקן הישראלי ואיך אפשר להשיג את מסמך התקן?

שליחה על ידי צבי שטיין »

שלום לפונה,
הנושא של אחוזי הסטיה המותרת קבועים במפרט הטכני, אולם בתי המשפט פרשו את הנושא כך שאם אחרי הפחתת 2% המידות הן פחות מהמינימום, לא ניתן להסתמך על הסטיה.
לפי דעתי, עליך להצטייד בחוות דעת מהנדס מוכר אשר מתמחה בתחום זה על מנת שיבדוק, בהזדמנות חגיגית זו, את כל הליקויים בבית והוא גם יתן לך את כל התשובות ההנדסיות.
אל תתפתה להצעות זולות באינטרנט משום שהזול בסופו של יום יתברר כיקר וכגרוע ביותר.
גם אם תחליט שאתה מעונין ללכת לתביעות קטנות, אתה תצטרך להציג בפני ביהמ"ש חוות דעת הנדסית שתסביר מה וכמה אתה תובע.
יתכן כי הליקוי שאתה מפרט כלל לא ניתן כיום לתיקון ובמקרה כזה סבטיר שנגרמה לדירתך ירידת ערך וזאת יוכל לקבוע שמאי מקרקעין מוסמך
בברכה ובהצלחה
עו"ד צבי שטיין
בברכה,
עו"ד צבי שטיין
zvis7@bezeqint.net.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום בדק בית / ליקויי בניה - ייעוץ משפטי ומעשי”