עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

Moderators: InsideArt, odrieli

hanaG10
Posts: 1
Joined: 15/10/2018 - 11:19:20

עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

Postby hanaG10 » 15/10/2018 - 11:41:15

אנחנו עומדים לסיים שיפוץ מקיף של הקומה התחתונה בבית שלנו (בלי מעצב או אדריכל, בעלי ואני תכננו לבד) ורציתי לקבל עצות בנוגע לעיצוב של הסלון.
קודם כל, ראיתי שזה אופנתי היום לקחת ספה בצבע אחד וכורסאות בצבעים שונים, מה ההיגיון בבחירה של הצבעים? האם אני צריכה שהצבעים יהיו דומים או שאני יכולה לשחק עם הצבעים ככה שיהיה יותר צבעוני? ואם אני מחליטה לצבוע קיר מרכזי בסלון בצבע אפור בהיר אספלט כזה, זה לא אמור להשפיע על הצבעים של הספות, נכון? כי זה צבע די נייטרלי, לא? ומה לגבי הסגנונות של הרהיטים - הם צריכים להיות באותו סגנון כדי שזה ייראה כמו סלון מעוצב טוב?
אשמח גם אם תפנו אותי לאתר טוב שייתן לי רעיונות (לא פינטרסט, כי נמאס).

Masner
Posts: 1
Joined: 28/02/2019 - 16:58:22

Re: עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

Postby Masner » 10/03/2019 - 09:25:04

ראשית, אל תפחדי מצבעים ותמיד אפשר להתחיל בקטן עם 'חוק מספר 3'. הגבלת פלטת הצבעים ל-3 היא אסטרטגייה מנצחת בכל חלל ומבוססת על הרעיון של מינון וחזרתיות. אז מה עושים?
בחרי 3 גוונים שאת אוהבת ופזרי אותם לפחות 3 פעמים בסלון או כל חלל אחר בבית באמצעות ריהוט אקססוריז וכו'.
לדוגמא, אם בחרת באפור, כחול וצהוב. האפור יכול להופיע כצבע קיר, כורסאות וכריות, הכחול יופיע בספה, בשטיח ובתמונות והצהוב יבצבץ בכריות, בתמונות ובגופי התאורה.
בחירת הצבעים היא גם משימה בפני עצמה. ההמלצה שלי היא לקבל השראה ממגזיני עיצוב, שיטוט באולמות תצוגה ואפילו לדפדף בקטלוגים של אופנה. תתפלאי עד כמה החוקיות של הצבעים מיושמת כמעט בכל זירה עיצובית. בהצלחה ואל תשכחי לשתף בתמונות!!!

lironkoral
Posts: 3
Joined: 30/06/2016 - 18:04:21

Re: עיצוב של סלון אחרי שיפוץ

Postby lironkoral » 17/05/2019 - 16:00:51

הי!
אם זה עדיין רלוונטי אני יכול לתת לך קצת טיפים מהניסיון שלי. תכנון בית או תכנן של סלון, חדש שינה או כל חלל אחר אותו תרצי לעצב הוא אינו עניין של מה בכך. פעמים רבות אנחנו מוצאים את עצמנו הולכים לאיבוד בין האפשרויות השונות, ובין הפריטים השונים שאנחנו יכולים לרכוש על מנת לעצב את החלל בצורה מזמינה, ולכן חשוב לפעול על פי כמה כללים. ראשית עלייך להגדיר את הסגנון העיצובי הכללי. האם את רוצה עיצוב מודרני או עיצוב כפרי יותר. שנית, עלייך לבחור את שילוב הצבעים הרצוי. כמו שאמרו כאן לפני, אין לך מה לפחד משילובי צבעים, לא הכל בחלל צריך להיות באותו הצבע. תוכלי לבחור לשלב שניים או שלושה צבעים שהולכים יחד, ולהחליט אילו פריטים יהיו באיזה צבעים. לבסוף, את תהליך החיפוש מומלץ להתחיל בצפיה בבלוגים ואתרים של מעצבים, או מגזינים שונים של עיצוב, על מנת לקבל רעיונות, ולראות אילו צבעים משתלבים יחד.
בהצלחה!


Return to “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests