דשא סינטטי

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

מנהלים: זוהרה, odrieli

שלח תגובה
Mikiaaa

דשא סינטטי

שליחה על ידי Mikiaaa »

שלום רב! רציתי להסב את תשומת לבכם שעכשיו כדאי מאוד להשקיע בשדרוג החצר. אנחנו בשלבים של הקמה מחדש של החצר שלנו, אחרי שהיתה מוזנחת ולא מטופלת הרבה זמן. מסתבר שכמו בהרבה תחומים אחרים גם כאן אפשר לפעמים למצוא מחירים משתלמים יותר כשקונים מחוץ לעונה החמה. לדוגמא מצאנו מקום שמוכר עכשיו דשא סינטטי במחירי חורף לא רעים בכלל. ביקרנו במחסן שלהם באשדוד - שווה לבדוק לפני שקונים.
deshedeshe

Re: דשא סינטטי

שליחה על ידי deshedeshe »

בטח אפשר למצוא מחירים משתלמים יותר, כמו למשל כדי לקנות דשא סינטטי צריך לבדוק איכות ולא להתפשר ובכל מקרה יש ירידה במחירים בגלל תחרותיות.
מאיר_עזרן

שליחה על ידי מאיר_עזרן »

לדשא סינטתי יש יתרונות וחסרונות, לא לכולם זה מתאים.

כמה נקודות למחשבה:
יתרונות:
חיסכון במים: כאמור, זהו היתרון הבולט של דשא סינטטי. אין צורך בהשקיה ואתם חוסכים לא רק בחשבון המים שלכם אלא במים של מדינת ישראל, כך שיצאתם פטריוטים.

חיסכון בזמן, מאמץ ומשאבים: דשא מלאכותי אינו מצריך טיפול שוטף לעיתים קרובות, הוא תמיד נראה מטופל, גזום ונקי, ולכן אתם חוסכים במאמץ שלכם (או של הגנן), במשאבים הכרוכים בטיפול בגינה ובזמן היקר שנחסך מכם.

התחשבות בסביבה: דשא סינטטי אינו מצריך דישון, כיסוח או ריסוס ולפיכך נחסך זיהום סביבתי.

אזורים בעייתיים: התקנת דשא סינטטי הוא פתרון אידאלי לאזורים שבהם קשה להצמיח דשא טבעי (בעיקר באזורים קרים).

מראה: דשא סינטטי הוא ירוק עד, מכוסח עד, גזום עד ויפה עד.

אחריות: היצרנים השונים מעניקים תקופת אחריות ארוכה יחסית, של מספר שנים (10 בממוצע)

עמידות לאורך שנים: הדשא המוכן אינו נהרס מהר וניתן לשחק בו ולדרוך עליו בחופשיות וללא חשש שמא יתקלקל או ייהרס.

עלות שוטפת מינימלית: הדשא המלאכותי כמעט ואינו מצריך טיפול, ולכן יש חיסכון בעלויות מים, דשנים, חומרי הדברה ועוד הנדרשים בטיפול בדשא טבעי.

התקנת דשא סינטטי - חסרונות
פגיעה בסביבה: הדשא הסינטטי עשוי מחומרי פלסטיקה שונים וכאשר הוא מתחמם, הוא פולט חומרים רעילים.

עלות ראשונית: התקנת דשא סינטטי ורכישתו אינם 'עסק זול', בייחוד כאשר מקפידים לרכוש דשא מוכן איכותי. ההתקנה הראשונה בהחלט יקרה, (אך אל תשכחו שבמשך השנים היא מתקזזת עם העלויות השוטפות של דשא טבעי).

התחממות: דשא סינטטי מתחמם מהר יותר מדשא טבעי.

מגע: מגע הדשא אינו טבעי ורך, וזאת למרות הסוגים החדשים שמצליחים לחקות את גמישות ונעימות הדשא הטבעי כמעט בשלמות.

בעלי חיים: למרות שהיצרנים טוענים שאין כל בעיה לנקות את צרכי החיה ולשטוף במים את הדשא המלאכותי, עבור רבים זה יוצר תחושה של התנגדות וטענות לגבי קושי הניקוי והריח שנוצר באזורים המיועדים.

מקווה שעזרתי.
ronisagiv80

שליחה על ידי ronisagiv80 »

הי
אני בעד להשקיע בכל מה שקשור לעיצוב הגינה או החצר הפרטית של הבית. חשוב להשקיע בדשא סינטטי איכותי, לשתול עצי הדר במקומות המתאימים, ולבחור את הצמחים בקפידה על פי התנאים שיכולה לספק הגינה שלנו.

בהצלחה!
רוני
na87

שליחה על ידי na87 »

איפה אפשר לקנות דשא סינטטי איכותי שיחזיק לאורך זמן?

כמובן במחירים הגיוניים..
yaelo

שליחה על ידי yaelo »

ronisagiv80 כתב:הי
אני בעד להשקיע בכל מה שקשור לעיצוב הגינה או החצר הפרטית של הבית. חשוב להשקיע בדשא סינטטי איכותי, לשתול עצי הדר במקומות המתאימים, ולבחור את הצמחים בקפידה על פי התנאים שיכולה לספק הגינה שלנו.

בהצלחה!
רוני

מסכימה
עם קצת השקעה אפשר ליצור סביבה מקסימה
ariel1234
יצירת קשר:

שליחה על ידי ariel1234 »

היי ערב טוב,

עכשיו יצא לי לקרוא את הפוסט, עברתי לבית חדש ואני מעוניין לשדרג את הגינה אבל יש כל כך הרבה סוגים של דשא סינטטי אני מתלבט בין 20 מ"מ ל 45 מ"מ יש הבדל משמעותי במחיר אבל אני מניח שזה מתבטא גם באיכות
InsideArt

שליחה על ידי InsideArt »

אריאל שלום,

איכותו של דשא סינטטי נמדדת לפי מספר פרמטרים מקובלים: צפיפות סיבים, גובה ועובי סיבים, צפיפות תפרים, מחיר, הגנת U.V., אחריות וכדומה.

תחילה יש להתאים בין סוג הדשא לדרישות השימוש (בחירה בדשא סינטטי יקר אך למטרת מדרך אגרסיבי תגרור בלאי גבוה ומיותר)

עובי וגובה סיבים- ככל שהסיב העליון עבה יותר כך עמידתו בשחיקה גבוהה יותר.

בדגמים בעלי סיב עליון וסיב תחתון, חשוב לבדוק גם את צפיפותו ואת צורתו של הסיב התחתון, לא רק כמייצב אסתטי לסיב העליון אלא כבולם ומונע שחיקה לפלריג בבסיס הדשא הסינטטי.

צפיפות סיבים-בארץ רב הדגמים הינם במפרט של בין 12.000-8.000 סיבים למטר רבוע.

בחינת האיכות מצריכה שקלול של כלל הקריטריונים המדידים ואיזון בינהם.

מעבר לבחינת הסיבים בדשא סינטטי איכותי, מומלץ לבדוק את בסיסו.

צפיפות התפרים נמדדת באינטש, וליתר דיוק בשמיניות אינטש.

סביר כי לרוב הדגמים תהיה צפיפות נורמטיבית של 3/8 או 5/8
חשוב לשים לב:
האם התפרים צפופים?
האם התפר עבה?
מהי תצורת התפר?
האם הסיבים מאחור מולחמים היטב אל המשטח או שהם פרומים?
האם הלטקס/גומי איכותי או דק וחלש?

אחריות-
מידת האחריות יכולה להעיד לא רק על טיב הדגם, אלא אף על מידת אמינות ואיכות הדגם בעיני החברה המוכרת אותו.

דגמים הנמכרים בארץ לאורך זמן מקבלים היזון מהשטח ומאפשרים לחברות לתת לכל דגם את מידת האחריות הנכונה לו.

רוב הדגמים של דשא סינטטי מומלץ ואיכותי מתומחרים בהתאם לקריטריונים הנ"ל.

לא בכדי ישנם דגמים בהפרשים של עשרות שקלים למ"ר...

בברכה,
ענת מינץ
מעצבת פנים
InsideArt
na87

שליחה על ידי na87 »

היי, שאלתי פה שאלה בעבר ולא נעניתי..
האם מישהו יכו להמליץ לי על מקום בו אוכל לרכוש דשא סינטטי איכותי שמחזיק זמן לאורך שנים?

תודה

מחשבון שכר שעון נוכחות חישוב שכר
מנהל מערכת
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"

שליחה על ידי מנהל מערכת »

שלום,
אנחנו לא ממליצים על חברות כאלו או אחרות
אבל אם גולשים ירצו להמליץ מנסיונם זה אפשרי (ללא פרסום לינקים)

בברכה
צוות האתר
מנהל פורום בתים
שלח תגובה

חזור אל “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”