התייעצות לגבי בניית דק לגינה

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

מנהלים: זוהרה, odrieli

שלח תגובה
יונים

התייעצות לגבי בניית דק לגינה

שליחה על ידי יונים »

אנחנו רוצים להתקין משטח של דקים לגינה והבנו שיש אפשרות לקנות את המשטח עצמו ולהתקין עצמאית. ראינו אפילו שיש כללי בטיחות מסודרים כשמתקינים משטחי דקים באתר שממנו אנחנו מזמינים. האם זה משהו ריאלי לעשות לבד ולהשיג תוצאות מקצועיות או שאין טעם בכלל להסתבך עם זה ולהזמין מישהו מקצועי שיתקין לנו את זה?
פרט לכך, נשמח המלצה לגבי סוג העץ לדק. האם כדאי לבחור בעץ אורן, איפאה או במבוק? יש אפשרות גם לדק סינטטי. הבנו שזה עמיד ועם מינימום הנחיות תחזוקה. השאלה מבחינת החזות- אם יש לזה מראה טבעי או פחות מזה של עץ?
InsideArt

Re: התייעצות לגבי בניית דק לגינה

שליחה על ידי InsideArt »

שלום רב,

משטח דק סינטטי יחסית קל להרכבה עצמית. הוא גם עמיד וטוב, אבל...הוא לא הדבר האמתי.
אני, כמעצבת, מעדיפה להשתמש תמיד בחומר הטבעי ולא לנסות לחקותו עם חומר אחר.

דק עץ, מורכב יותר לביצוע לכן עדיף שיעשה באופן מקצועי. (אשמח להמליץ על בעל מקצוע בתחום, אם יש צורך אנא פנו אלי ואעביר את פרטיו).

מבחינת סוגי העץ:
דק איפאה עמיד מאוד דחוס וחזק ביותר, למעשה עץ איפאה הנו העץ החזק ביותר!
עץ אורן הנו עץ חלש מלא עניים [שמשתחררות עם הזמן] בהיר נשרט בקלות.
במידה ואין בעיית תקציב מומלץ ללכת על איפאה.

ענת מינץ
מעצבת פנים
InsideArt

Tel. 052-8308787 | Mail. anat@insideart.co.il | www.facebook.com/insideart.co.il
חיה

Re: התייעצות לגבי בניית דק לגינה

שליחה על ידי חיה »

שלום לכולם, אני מבינה בהחלט את זווית הראיה של ענת אך יחד עם זאת נוטה שלא להסכים עימה.
מאחר ואני מעורה בכל הקשור לאיכות הסביבה ולנושא הבוער של כריתת עצים והמגמה העולמית של שימור עצי האיפאה ביערות אני חייבת כן לומר מילה טובה על הדק הסינטטי שלא אכזב אותי, עד כה.
אני מנהלת פרויקטים בתחום הבנייה, מאז שהתחלתי לעבוד עם חברת ר.ד. אשר עובדים עם דק סינטטי ישראלי. השתכנעתי ע"י בעלי החברה לתת צ'אנס לדק הסינטטי, על אף שגם אני חשבתי כמו ענת שאין כמו מראה עץ אמיתי - בתחילה מודה ומתוודה הייתי חשדנית, אך לאור התוצאות המצוינות מבחינת נראות ועמידות וחסכון בתחזוקה אין לי מה לומר חוץ מחברים, אם יש לנו אפשרות הולמת לעשות שימוש באמצעים שיפגעו פחות באיכות הסביבה עלינו לתת את הדעת לכך מתוך שיקולים קריטיים אשר משפיעים על הקיום שלנו באופן כוללני. אז אני מאלה שימליצו לכם דווקא כן לאמץ אץ הדק הסינטטי.
בברכה.
חיה וויס
שלח תגובה

חזור אל “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”