התנהלות לא תקינה של ועד הבית

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
אירית

התנהלות לא תקינה של ועד הבית

שליחה על ידי אירית »

‏16/05/2006

הנדון: התנהלות ועד הבית בסוקולוב הרצליה

בבעלותי בית ברח' סוקולוב הרצליה בתאריך 19/12/05 פניתי לוועד הבית ובקשתי ממנו להמציא דו"ח ההכנסות וההוצאות משנת 2002 כולל חשבוניות וקבלות (הינו בוועד מזה למעלה מ-20 שנה ואף פעם לא הציג דוחות ואף פעם לא העמיד עצמו לבחירה לוועד).

הוועד (איני רוצה לחשוף את שמו במידה ותבקשו אעשה) הציג ריכוז הוצאות והכנסות לאחר חודש מיום קבלת המכתב וכל זאת לאחר שפניתי כמה וכמה פעמים לתרבות הדיור בעירי וביקשתי שיחייב אותו להראות לי את הדוחות הוגש לי ריכוז שבו הינו יכול לכתוב כל העולה על רוחו אך לדברי מנהל מתרבות הדיור זה מקובל ובסדר.

בדוחות הנ"ל מופיעים סעיפים לא ברורים ותמוהים שלא נתמכים בקבלות.מופיעים סכומים בהוצאות שהוועד הבניין טוען ששילם מההכנסות השוטפות וזה אינו נכון מכיוון שעבור תיקונים בבניין גבה תשלומים בנפרד ולא נתן קבלות לדיירים,
(ישנם הוצאות על העתקים וכו' על סך 495 שח' לשנה מה כבר היה לו לצלם). וכמו כן מינה דייר נוסף כנציגות הבית המשותף ללא אספת דיירים ומבלי ליידע אף אחד מהדיירים וכשהעברתי נתונים אלו למנהל תרבות הדיור הוא תמך בוועד ואמר שזה בסדר המינוי הוא כבר מזמן והוא מאמין ליושרו של הועד מכיוון שהינו חבר בתרבות הדיור כבר 10 שנים מה הקשר? פשוט לא קיבלתי אוזן קשבת ממנהל תרבות הדיור .

מכיוון שראיתי שנציג תרבות הדיור תומך בוועד שלנו פניתי למנהל מחוז וכתבתי לו את הדברים הללו וביקשתי לקיים אספת דיירים ושיהיה נציג מתרבות הדיור אך לא מנהל תרבות הדיור בהרצליה , הנ"ל לא הסכים למנות נציג אחר וגם ציין שהנציג שמנהל תרבות הדיור בהרצליה "מבצע את תפקידו במסירות ללא משוא פנים ובמקצועיות ראויה לשבח" .
הסברתי למנהל המחוז בטלפון שנעשים דברים לא כשרים עם הכסף ,לא ניתנים קבלות ע"י הועד התשובה שהייתה לו
"מה את חושבת שאני רואה חשבון שלך? מה עוד את רוצה שאני יעשה אולי אנקה לך את החלונות לקראת פסח (לא הבנתי מה התשובה הזו) את יכולה לפנות למפקחת על הבניינים המשותפים" הסברתי לו שאין לי כסף לתביעה ואז ענה "את רק מדברת ולא עושה כלום".

מאחר שראיתי שאין מושיע פניתי לאגודת תרבות הדיור בעיר אחרת ושם הודרכתי איך לקיים אסיפת דיירים בכדי להדיח את הוועד קיבלתי טפסים מתאימים. נהגתי כפי שהודרכתי. עלי לציין הדיירים בבניין אנשים מבוגרים שהאמינו בו מבלי לבדוק אותו חלקם גם לא יודעים קרוא וכתוב היטב,
כינסתי את דיירי הבית לפי הנחיית תרבות הדיור מעיר אחרת פניתי במכתב לוועד על קיום אסיפת דיירים (נתתי לו כחודשיים בכדי שיכנס אסיפה אך הוא לא התייחס למרות שהיינו צריכים רק 14 יום ) כינסנו אסיפה ובו הצגתי לדיירים את הריכוז שהוגש לי הם הבינו שנעשים דברים לא כשרים בכספי הועד והוחלט ברוב של 50% להדיח את הועד וגם זה לא סיפק את מנהל תרבות הדיור בעירי ונאמר לי שמה שעשיתי לא חוקי והינו ממשיך להיות בוועד מכיוון שעל המכתב שבו ביקשתי אספת דיירים לא החתמתי את הדיירים המעוניינים באסיפה למרות שבאספה עצמה שקיימנו מאוחר יותר הדיירים חתמו על פרוטוקול שאינם רוצים בוועד אלה בחברה קבלנית לניהול הבניין .
.
נציג ועד הבניין באמת מתנהג כאילו לא נעשתה אסיפה וממשיך להעסיק את עובד הניקיון למרות שנאמר לו במפורשות ע"י הדיירים שאף אחד לא ישלם לו , הינו מסתמך על דברי מנהל אגודת תרבות הדיור בהרצליה .
.
(יש לי מכתבים ששלחתי לוועד הבניין וכמו כן למנהל אגודת תרבות הדיור מר איציק קבל וכמו כן למנהל מחוז המרכז
יש לי את הריכוז שהגיש ועד הבניין שבו הוא אינו רושם את הכספים שניגבו בנפרד עבור תיקונים שונים ,יש ברשותי מכתב שהפנה אלי שדרש תשלום ניפרד למרות שהינו מציין בריכוז שכל התיקונים נעשים מההכנסות השותפות וכמו כן הינו לוקח עבור תיקוני ביוב מהחניות ששייכות למתחם אך בריכוז אינו מציין שהינו גובה מהם כספים .
אין מי שיעזור לנו אין לנו כסף לתביעה משפטית
.

,
פלאפון 0504080710

בתודה מראש

אירית
צוות האתר

תגובה לשאלה והפניה לדף חוקי בית משותף

שליחה על ידי צוות האתר »

תגובה לשאלתך שנשאלה גם בפורום "ניהול בית משותף" מופיעה כאן:
http://www.batim.org.il/phpBBHeb/viewtopic.php?t=144
אני מציע שתעייני בחוקי הבית המשותף, ובפרט בחוק המקרקעין בדף חוקים של האיגוד: