צמחים המהווים מפגע

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
abata101

צמחים המהווים מפגע

שליחה על ידי abata101 »

אחד השכנים בבניין מגדל באדנית בטון גדולה צמח מסוג בוגנויליה. זהו צמח סבוך הגדל במהירות ומתפשט מחוץ לאדנית על הקיר החיצוני של האדנית וגם באויר מעל אזור החנייה. הצמח מושך ציפורים אשר עושות את צרכיהן על המכוניות החונות למטה. כמו כן הפרחים נושרים ומלכלכים את החצר ואת מרפסות השכנים. השכן אינו גוזם את הצמח, הגדל פרא. האם ניתן לדרוש ממנו לעקור את הצמח? אם לא, האם ניתן לדרוש ממנו שהצמח לא יעבור את הקו הפנימי של האדנית שלו ולא יצמח על הקיר החיצוני של המרפסת או באויר באזור שמעל החנייה?
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: צמחים המהווים מפגע

שליחה על ידי naftali imber »

אבאטה שלום:
מה זה תפסת אותי...!
אני יודע מה עושה בוגנוויליה, אני מנקה אצלי בחצר פרחים של שכן ממול, שנינו בק"ק.
את יכולה לפנות לשכן על בסיס סעיף 3 של התקנון האומר: בעל דירה זכאי לדרוש מבעל דירה אחרת שיבצע תיקון בדירה האחרת, שאי ביצועו עלול לפגוע בדירתו של דורש התיקון. http://www.batim.org.il/low/takanonmatzui.html וגם לעשות היקש מסעיף בחוק המקרקעין http://www.batim.org.il/MekrkeinLow.htm שלא נוגע לבתים משותפים אבל יכול לשמש בסיס לדרישתך: צמחים הגדלים סמוך למיצר 51.עצים או צמחים אחרים הגדלים סמוך למיצר וענפיהם או שורשיהם
מתפשטים לתוך מקרקעין שכנים, אין בעל המקרקעין השכנים או המחזיק בהם (להלן - השכן) רשאי לדרוש סילוק הענפים או השורשים, אלא אם יש בהם כדי להזיק למקרקעין או להפריע לו במידה בלתי-סבירה בהנאה מן המקרקעין; דרש השכן מבעל הצמחים לסלק ענפים או שרשים כאלה ולא סולקו תוך זמן סביר, רשאי הוא לסלקם בעצמו על חשבון בעל הצמחים.
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
לאון66

שליחה על ידי לאון66 »

חבל לעקור. זהו צמח מרהיב ביופיו. למה ישר להציע פתרונות

אלימים כמו ל"עקור" ו"להכריח" את השכן. אי אפשר לנסות לדבר

תחילה. ישר להיות אגרסיבים ואלימים? למה?!
yosi46

שליחה על ידי yosi46 »

הכול תלוי באופי של הבנאדם, יש אנשים שהמוטיביציה שלהם בחיים זה לעמוד על שלהם ויהי מה. כמובן שאנחנו לא יכולים לדעת לגבי המקרה הזה בשלט רחוק, אבל אני מניח שכבר ניסו להגיע איתו להידברות.
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”