אופנועים בשטח הבניין

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
tamame

אופנועים בשטח הבניין

שליחה על ידי tamame »

שלום,
עברתי לבניין שהכניסה אליו היא דרך שביל שמוביל ל 2 בניינים שבנהם יש שטח שבו המון אנשים מחנים את האופונעים שלהם. הבעיה היא שהם הרבה פעמים מזיזים אותם מאוחר בלילה אחרי 12.
השאלה אם לפי החוק בכלל מותר להחנות כאן אופנועים? דבר שני האם יש משהו שאפשר לעשות כדי שכשהם נכנסים למתחם שיכנסו עם האופנוע כבוי כלומר שאת הכיבוי וההדלקה שלו יעשו מחוץ לאזור? כי זה יכול ממש להעיר משינה

שאלה נוספת:
מתחת לדירה שלי יש מספרה. לעיתים אני עובדת מהבית ואני שומעת בבית את כל הדיבורים מהמספרה. הוא משאיר את הדלת האחורית של העסק פתוחה כדי שיכנס לו אויר אבל בגלל שהיא פתוחה שומעים הכל אצלי. ביקשתי ממנו לסגור אותה כי אני שומעת הכל בבית והוא לא הסכים כי הוא זקוק לסירוקלציה של האויר במספרה.
האם יש לי משהו לעשות בנידון? תודה
מנהל מערכת
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"

Re: אופנועים בשטח הבניין

שליחה על ידי מנהל מערכת »

שלום,
בקרוב יהיה מנהל חדש לפורום ותקבלי מענה לשאלך
מנהל פורום בתים
עורכת דין סיון רוזן
יצירת קשר:

Re: אופנועים בשטח הבניין

שליחה על ידי עורכת דין סיון רוזן »

שלום,
לעניין חניית האופנועים - ככל שדיירי הבניין משתמשים באזור המהווה רכוש משותף, לצרכי חניה, וככל ששטח זה אינו מיועד לחניה, השימוש מהווה חריגה אסורה.
לעניין המספרה, יש לבחון מס' דברים כגון : האם מדובר ברעש סביר או רעש המהווה מטרד ליחיד או לציבור, שעות פעילות, האם המספרה חלק מהבית המשותף וכיו"ב.
בשני המקרים ניתן תחילה לפנות במכתב דרישה רשמי להסרת המטרד ובמידה שלא יפעלו להסרתו, ניתן לנקוט בהליכים משפטיים לרבות תביעה למפקח על הבתים המשותפים ו/או לבימ"ש.

חג שמח!
עו"ד ומגשרת - נדל"ן/מקרקעין, דיני משפחה ובתים משותפים.
רח' הרצל 167, רחובות.
טל': 03-9119698 פקס: 03-9119689
דוא"ל: Sivan@Rozenslaw.co.il
אתר אינטרנט: www.Rozenslaw.co.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”