פיצוץ צינור דוד מים בתוך הבית

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
bani

פיצוץ צינור דוד מים בתוך הבית

שליחה על ידי bani »

שלום,

מדובר בבניין קומות, אני קומה 2, הבית משופץ.
הדוד שלנו נמצא בתוך הבית במרפסת.
אחד הגומיות של הברזים נסדק, וגרם לפריצה גדולה של המים במשך כמה דקות ארוכות.
כול ניסיון שלי לסגור את הברז לא עזר.
כול הבית שלי היה מוצף במים במשך כמה דקות עד שמצאנו שכן שהוא אינסטלטור והוא טיפל בבעיה.
מה שגרם למים לזרום ללא הפסקה זה בגלל שהמים הגיעו מהגג, והאינסטלטור היה צריך לסגור את המים בעליית הגג ועוד כמה ברזים פנימיים.
זה לקח כמה דקות ארוכות.

בזמן שהמים המשיכו לזרום, אני ועוד שכן פעלנו במרץ להוציא את המים מהבית לעבר הקומה, להוביל את המים לקומה ראשונה והחוצה.

השכנים מקומה 1 (מתחתינו) יצאו בצעקות כלפיי שכול הבית שלהם מוצף במים, כול הקירות רטובות, קצר בחשמל, מכונת כביסה הלכה, ושהם קיבלו מכת חשמל
ושלל תיאורים פרי הדימיון שלהם. אני אמרתי לה שאני רוצה לראות את כול הבעיות שהיא ציינה, ואכן לא ראיתי שום נזק שיכול להיגרם מפיצוץ צנרת דוד בתוך הבית שלי.
רואים נזק שהיא לבד בעצמה עשתה בשביל לשחק על זה- היא הוציאה תקעים מהקירות, הקירות טיבה רטובים אבל זה נראה שמישהו שפך עליהם מים בכוונה, הורידה מתגי חשמל מארון חשמל ואמרה שיש קצר כתוצאה מרטיבות וכו' וכו'

הסברתי לשכנה שלא יכול להיות שיש להם הצפה בבית או רטיבות בקירות או כול דבר אחר כי לא מדובר בפיצוץ פנימי של צינור שעובר בתוך הקירות.
הסברתי לה שקרה פיצוץ בצינור של הדוד מה שגרם לפריצת מים מברז חיצוני של הדוד אצלי בתוך המרפסת.
כול אותו זמן שהמים זרמו, ניסיתי לסגור את כול הברזים שקשורים לבית ללא שום הצלחה.
לאחר שביקשתי מהאינסטלטור לעזור לי, הוא אמר לי שזה מים מהגג ושצריך לסגור בגג. ובזה זרימת המים הסתיימה.

אז כן, הבית שלי היה מוצף במים.
כן, הקומה ה2 ו1 הייתה עם מים כי גרפתי את המים מהדירה שלי כלפי חוץ.
אבל לא יכול להיות מה שקרה לשכנה עם כול התיאורים שלה כי הפיצוץ קרה אצלי בתוך הבית, הנזק הוא אצלי בבית.
הבית שלה בכלל לא קשור לזה.

בסופו של דבר, אחרי הרבה צעקות וויכוחים ואיומים, היא אמרה שהיא תלך לבית משפט ואשלם לה על הנזק שבכול הבית שלה מיליוני שקלים.

רציתי לציין שהשכנה הזאת מאוד בעייתית, והיו לנו במשך כול השנים רק בעיות איתה (בעיות דמיוניות שהיא מתחילה להמציא) וכול זה בגלל שאני גר מעליה.

מה אני עושה במצב כזה?

תודה
עורכת דין סיון רוזן
יצירת קשר:

Re: פיצוץ צינור דוד מים בתוך הבית

שליחה על ידי עורכת דין סיון רוזן »

צהרים טובים,
ככל שהיא תגיש תביעה, היא תצטרך להוכיח את תביעתה באמצעות חוו"ד מומחה.
בכתב ההגנה גגם אתה תצטרך להוכיח שטענותיה שקריות באמצעות חוו"ד מומחה.
יש לפנות לעו"ד מיד עם קבלת כתב התביעה, ככל שיתקבל.
עו"ד ומגשרת - נדל"ן/מקרקעין, דיני משפחה ובתים משותפים.
רח' הרצל 167, רחובות.
טל': 03-9119698 פקס: 03-9119689
דוא"ל: Sivan@Rozenslaw.co.il
אתר אינטרנט: www.Rozenslaw.co.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”