חוק לגבי מאגרי מים

פורום בנושא מאגרי מים במבנים / בתים משותפים. בניהול יוסי רבי, מנהל במרכז לחיטוי מאגרי מים והדברת מזיקים.

מנהל: דוד לוי

שלח תגובה
ohadgonn

חוק לגבי מאגרי מים

שליחה על ידי ohadgonn »

שלום שמי אוהד,
אני גר בבנין בן 5 קומות, אני גר בקומה החמישית.
אני סובל מלחץ מים נמוך מאוד בדירתי.
לאחר שיפוץ ארוך בדירה בכלל ובצנרת המים בפרט נוכחתי לדעת שהבעיה איננה בצנרת המים של דירתי.
בשיחה עם העירייה (אילת) התברר לי שהמים שהעירייה מספקת מספיקים עד לקומה רביעית ולכן אני בקומה החמישית סובל מלחץ נמוך ביותר, כמו כן נאמר לי (וראיתי גם בעיניי), שקיימים מאגרי מים בבניין שאמורים לשאוב את המים מהקומה הראשונה עד לגג ומשם להזרים אותו לקומה העליונה (תוספת לחץ ניכרת).

המאגרים אכן קיימים וכך גם המשאבות אך אחרי שיחה עם הוועד נאמר לי שהם לעולם לא פעלו
ואין שום סיבה שהם יפעלו, והבעיה היא אצלי בלבד...
אני לא ישעמם אותכם בפרטי פרטים. כידוע לי קיים חוק המחייב בפעילותו של המאגר שנמצא על הגג.
האם למישהו יש קישור לאותו חוק. או אולי מהיכן אני יכול להשיג אותו?

בתודה מראש
אוהד.
יוסי המרכז לחיטוי והדברה
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוסי המרכז לחיטוי והדברה »

אוהד שלום
לידיעתך מאגרי המים משמשים בד"כ להגברת לחץ מים לדירות בבניין ולכיבוי אש.
חשוב לזכור כי מאגרי המים נבנו ע"י הקבלן בהתאם לתוכניות הבניה.
למיטב ידיעתי בהתאם לחוק המקרקעין לבניינים משותפים , החוק מחייב את השמירה על הקיים בבניין. זאת אומרת שבמידה וקיימים בבניין מאגרי מים אז חובה לשמר אותם ולהשמישם בהתאם לבקשת הדיירים.
במידה ותחליטו להשמיש את מאגרי המים ובהתאם לתיאור שהמאגר לא בשימוש הרבה זמן חשוב מאד לדאוג לבצע חיטוי למאגרי המים בטרם תחדשו את אספקת המים למאגרים. .
יוסי רבי,
המרכז לחיטוי מאגרי מים והדברת מזיקים
www.mmm-h.co.il
ohadgonn

יוסי...

שליחה על ידי ohadgonn »

יוסי תודה על התגובה...
במקרה הספציפי הזה המאגר קיים לתוספת לחץ ולא למערכת כיבוי אש, מכיוון שלא קיימת מערכת לכיבוי אש בבניין.
קיימים אך ורק מטפים בכל קומה אך זה לא קשור לנושא שלנו.

משיחה עם חברת "עין נטפים" החברה שאחראית על נושא המים באילת התברר לי שמכיוון שהמאגרים הראשיים של אילת נמוכים, הלחץ שמגיע מספיק עד לקומה רביעית וזה לבניינים הישנים שלא נבנו על ההר.
הבניין שלי נמצא די גבוה (גאוגרפית) בעיר ואני גר בקומה החמישית.

שלחתי מכתב רשום לועד הביניין, (לאחר שניסו ל"סבן" אותי כמה שבועות, בדרישה לטפל בבעיה.
בכל מקרה תודה רבה לך.
ובנוגע לתיקון או שיפוץ וכמובן שימור וניקוי תקופתי לאחר מכן, האם אתם במרכז לחיטוי והדברה
גם משמישים מאגר פגום ?

תודה רבה.
אוהד.
שחר כהן פורטל בתים
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"
יצירת קשר:

הפניה למרכז לחיטוי ולבעלי מקצוע נוספים

שליחה על ידי שחר כהן פורטל בתים »

אוהד שלום,
בדקתי עם יוסי מהמרכז לחיטוי ועקרונית הוא יכול לבצע את העבודה(אולי המרחק קצת בעייתי במקרה זה). אני מציע שתפנה אליו ישירות במייל/טלפון. את הפרטים של חברתו תוכל למצוא באינדקס בעלי מקצוע שבאתר האיגוד(תחת קט' מאגרים):
http://www.batim.org.il/links_professional.html
שחר כהן - CEO פורטל בתים
שחר פיתוח ושיווק אתרים
https://www.s-p-a.org.il/
שלח תגובה

חזור אל “פורום משאבות ומאגרי מים לבנין”