תמהיל

חדש! פורום משכנתאות בניהול מאיר וידר - יועץ משכנתאות ובודק תנאי משכנתא, בפורום תקבלו יעוץ ראשוני חינם בנושא משכנתאות

מנהלים: מאיר-וידר, zeevnegev

שלח תגובה
הילה

תמהיל

שליחה על ידי הילה »

שלום, הקפאנו לכמה חודשים את הבירורים על רכישת בית ועכשיו נכנסו לתקופה טובה בעבודה עם מעט לחץ...וזה זמן טוב להתחיל לברר רק אחרי שקראתי מעט הבנתי שאני רחוקה מלהתחיל בירורים. מה זה לעזעזל תמהיל? מישהו מוכן להסביר לי?
תודה
zeevnegev

Re: תמהיל

שליחה על ידי zeevnegev »

שלום הילה :
תמהיל , כשמו כן הוא. בעניין המשכנתא, זהו שם לצירוף של מסלולי הלוואה שונים.
הבנק מציע לקחת סכומים שונים בכל מסלול.סה"כ הסכומים מצטבר לסכום ההלוואה הדרושה.
המסלולים נבדלים זה מזה בסוגי הריבית, באורך התקופה ובסוגי ההצמדות.
למשל: מסלול בריבית הפריים (+- מרווח מסויים)
מסלול בריבית קבועה צמודת מדד.
מסלול בריבית משתנה (יש כמה אפשרויות) ועוד.
לכל מסלול יש מאפיינים משלו. כל מסלול מתאים לחלק מהאנשים ולגמרי לא מתאים לאנשים אחרים.
תמהיל נכון, לוקח בחשבון את האפשרויות ואת הצרכים של כל נוטל משכנתא , כדי להגיע לצורת החזר המתאימה לו אישית.
אסור לשכוח שמשכנתא הינה החלטה כבדת משקל וארוכת טווח מאוד.
לכן, מומלץ לא לסמוך רק על ההצעות של הבנקים,אלא, להיעזר ביועץ מומחה המסוגל לעזור לכם למצוא את הידיים והרגליים במבוך ההצעות השונות,
כדי להביא אתכם לקבלת החלטה מושכלת, מאוזנת, הכוללת ניהול סיכונים שימנע אתכם ממצבים ,בהם תתקשו להחזיר את המשכנתא,בעתיד לבוא.
בכל מקרה, בהצלחה !
זאב לרמן
חברת הלביאה משכנתאות
eli54

שליחה על ידי eli54 »

היי הילה,
אני רוצה להוסיף, בהמשך לתגובתו של קודמי, הצעה נוספת. יש כמובן מבחר גדול מאד של מסלולים שונים ואפשרויות, בכל הקשור למשכנתא. כדי לבנות תמהיל של מסלולים או בכלל, לבחור את המסלול המתאים לכם ביותר, כדאי להיעזר במחשבון משכנתא, שבודק את האפשרויות ומידת התאמתן לכם. בהצלחה.
אוריאל בנאי

שליחה על ידי אוריאל בנאי »

היי הילה,
בלקיחת משכנתא צריך לדעת איך להתנהל מול הבנקים, צריך לדעת איך לקחת את המשכנתא הכי טובה לכם ולא מדובר רק באחוז הריבית או במספר השנים.
לאחר מספר שנים צריך גם לדעת איך למחזר משכנתא- צמצום בשנים ובריביות לפי התקופה.
בכל מקרה עדיף להתייעץ עם יועץ משכנתא שמלווה אתכם לאורך השנים.
בהצלחה.
שלח תגובה

חזור אל “פורום משכנתאות - יעוץ משכנתא לקוני דירות , בתים ונכסים”