אחזקה של מערכת סולארית בבית משותף

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
אלכס

אחזקה של מערכת סולארית בבית משותף

שליחה על ידי אלכס »

שלום רב,
דירתי נמצאת בבית משותף שבו מערכת סולארית משותפת. מערכת זו כוללת פנלים על הגג וצנרת שיורדת לכל הדירות. בדירות (במרפסות) מחוברים דודי מים עם מחליף חום.
בחיבור בין הצינורות ישנו ברז המאפשר לנתק את הדוד מן המערכת המשותפת. במידה והברז פגום (נוזל) על מי חלה האחריות להחליפו ועד הבית או בעל הדירה?
תודה
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

Re: אחזקה של מערכת סולארית בבית משותף

שליחה על ידי naftali imber »

לאלכס שלום וחג שמח:
הברז שלך מזכיר לי סרט ישן של הקומיקאי הצרפתי פרננדל. הדמות המרכזית נולדה בבית היושב על הגבול בין צרפת ואיטליה, הגבול אפילו מסומן על רצפת הבית בקו לבן ברור, המתפתל בין החדרים; הבעיה היא שאיש אינו זוכר באיזה חדר הייתה לידתו של האיש – דהינו האם הוא איטלקי או צרפתי.
מדוע אני מספר לך את זה, ובכן, אם הברז הוא רכוש משותף על הוועד להחליפו, אם הוא רכוש שלך, עליך להחליף אוטו. הבא נראה את הגדרת רכוש משותף, בסעיף 52 לחוק המקרקעין (http://www.nevo.co.il/law_html/law01/286_001.htm ) "רכוש משותף" - כל חלקי הבית המשותף חוץ מן החלקים הרשומים כדירות, ולרבות הקרקע, הגגות, הקירות החיצוניים, המסד, חדרי המדרגות, מעליות, מקלטים, וכן מיתקני הסקה או מים וכיוצא באלה המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת.
שים לב לסוף של הסעיף: ".... המיועדים לשמש את כל בעלי הדירות או מרביתם אפילו הם בתחומי דירה מסויימת. "
האם הברז משמש את מערכת חימום המים, המשותפת, ומיועד למנוע שבמקרה של תקלה בדירתך תתרוקן המערכת או הוא מיועד לאפשר ביצוע עבודות במערכת הדירתית שלך מבלי שלחץ המים מהקולטים תפריע לעבודה ?
זה מה שאמרתי, איטלקי או צרפתי? – לדעתי עלות החלפת ברז היא זניחה בהשוואה לעלויות משפטיות ע"מ לכפות על הוועד לשאת בהחלפתו, אם יפסקו לטובתך.
אני הייתי מציע שתגיעו לפשרה, וכל אחד מכם יישא במחצית העלות, זה יהיה הרבה יותר זול מאשר העסקת שני עורכי דין
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
alizabaziz

שליחה על ידי alizabaziz »

אלכס אודה לך מה נסגר אני באותה סיטואציה
shabtai

שליחה על ידי shabtai »

שלום,
אני גרה בנהריה בבית משותף
בבית יש מערכת סולארית משותפת
אנחנו מחפשים חברה לאחזקת המערכת הנ"ל
האם מישהו יכול להמליץ על חברה שמתמחה באחזקת מערכת סולארית?

תודה
הטכנאי קרמר

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

מערכת סולרית . זה כמו אניטרקום . בבלוק . זה שייך לועד כול הטלפונים בדירות . כי אם הטלפון יתקלקל ואדם פרטי יחליף הוא יקלקל לאחרים . אם הוא לא התקין טלפון לפי הדגם שהייה . כך גם במערכת הסולרית . צריך רק את איש ההחזקה שמטפל בכול המערכת הוא יודע מה מתאים . זו דעתי בילבד
הטכנאי קרמר

שליחה על ידי הטכנאי קרמר »

מישהוא עשה חשבון . אם יש חיסכון בהפעלת מערכת סולרית בחימום מים. המערכת צורכת חשמל כול הזמן מחדר המדרגות . מאשר דוד חשמל בבית .
אלי נבסך 10-20 לחודש זה הכול
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”