בעיית איטום בקירות

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
Ayeletz

בעיית איטום בקירות

שליחה על ידי Ayeletz »

שלום
יש לי ולעוד 3 דירות בעיה של חדירת מי גשמים מהקירות. ועד הבית לא ככ רצתה לטפל בזה ואמרתי לה שאני אביא הצעות מחיר מאנשי איטום כדי לקדם את זה.
אני רואה שהסכום לתיקון יוצא גבוה ומאמינה שיהיו קשיים בגביה לטובת זה, במיוחד כאשר רק 4 דירות מתוך 14 נפגעות מזה.
אני יודעת שהחוק לצידי, אבל אני גם יודעת שבעלי הדירות לא יסכימו להשתתף. מה עליי לעשות עוד בשלב שלפני העבודות כדי שאוכל לכפות על כולם את התשלום מבחינה חוקית?
און צוק עורך דין

Re: בעיית איטום בקירות

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

יש לכנס אסיפת דיירים ולקבל החלטה על התיקון כדין.
במידה ומדובר בנזילה מרכוש משותף את לא צריכה החלטה של הדיירים אלא יכולה לתקן ולתבוע את כל דיירי הבית המשותף.
אולם יש לבדוק מה מקור הנזילה.

בברכה,
און צוק, עו"ד
Ayeletz

שליחה על ידי Ayeletz »

אני לא לגמרי מבינה. הבאתי איש איטום שבדק את הקירות החיצוניים של הדירות המדוברות וראה שיש סדקים דהיינו נזק מרכוש משותף. אתה מציע שניקח איש מקצוע, נשלם לו ואז נתבע את ועד הבית?
אם זה יגיע למשפט, לא יבקשו חוו״ד מהנדס או משהו?
איך אני יכולה לעשות גביה לפני? כי זה מאוד יקר. האם הדיווחים של הדירות שנפגעו יחד עם הצעת המחיר של איש האיטום מספקים?
MyHouse

שליחה על ידי MyHouse »

מצטרפת לשאלה.

הדירה שלי סובלת מנזילה שמקורה בקירות חיצוניים, מדובר בתיקון ריציני שדורש שיקום בטון.

ככל הנראה אצטרך לטפל בכך לבדי כי אין לנו ועד ואין חשבון בנק ואיסוף כספים לא יבוצע לפני החורף הקרוב.

אם אני יוצאת לדרך לבד מהי הדרך הנכונה לפעולה על מנת שאוכל לקבל החזר על התיקון משאר הדיירים?

תודה.
און צוק עורך דין

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

בוודאי שצריך חוו"ד של איש מקצוע.
ובמידה ותפני למפקחת על המקרקעין או לבית המשפט יש להוכיח מהיכן הנזילה וכי התיקון פתר את הנזילה.
מלבד זאת ניתן לפנות למפקחת על המקרקעין או לבית המשפט בתביעה לתיקון הנזק ואז בית המשפט ממנה מומחה שיקבע מהיכן הנזילה ומה יש לעשות על מנת לתקן אותה.

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”