דייר חדש בבניין ליד פירק גדר משותפת

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
avishaul10

דייר חדש בבניין ליד פירק גדר משותפת

שליחה על ידי avishaul10 »

אני גר בבניין משנות ה80, בניין בן 4 קומות , ישנם 8 דיירים בבניין . לידי יש עוד שני
בניינים זהים לשלי. דייר חדש שהגיע לבניין האמצעי החליט על דעת עצמו לשפץ את הגינה המשותפת שלהם לטובת ילדיו אז הוא החליט שהוא גם מפרק את הגדרות המשותפות שגובלות איתנו ועם הבניין השני ומתקין גדרות חדשות במקום ומאיים שאם לא נשלם לו את ההוצאות יתבע אותנו
ככה סתם מתעורר בן אדם לא שואל
אףאחד , אני יודע שהוא יכל לשים גדר חדשה 10 סנטימטר בתוך הגבול שלו בלי להרוס את הגדר הישנה . הוא טוען שהאגודה לתרבות הדיור הנחתה אותו לעשות ככה, האם אנחנו חייבים לשלם?
און צוק עורך דין

Re: דייר חדש בבניין ליד פירק גדר משותפת

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

במידה והוא לא מהבניין שלך הוא לא יכול לחייב אותך בתשלום אלא אם התקבלה החלטה על ידי אסיפת הדיירים ברוב המתאים
או שיש צורך בכך - כלומר הגדר התפרקה או הייתה מסוכנת או שהיה צורך ממשי להחליפה.

בברכה,
און צוק, עו"ד
avishaul10

שליחה על ידי avishaul10 »

תודה על התשובה, התקשרה אליי חברת הוועד של בניין שהרס את הגדר ודורשת 350 ₪ על הגדר ונוסף על כך אומרת לי שהם מתכוונים לשתול צמחים ליד הגדר החדשה ושהם ידרשו תשלום גם על זה
אני עובד בתור מודד לבתי המשפט האם אני יכול לסמן את הגבול המקורי ואז לדרוש מהם להזיז את הגדר 10 ס"מ לתוך הגבול שלהם ? אנחנו לא מעוניינים להיות קשורים אליהם
און צוק עורך דין

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

כל החלטה כזו, כגון הקמת גדר חדשה ותשלום בגינה חייבת להתקבל על ידי אסיפת דיירים

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”