השתתפות ביסודות

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
פיני

השתתפות ביסודות

שליחה על ידי פיני »

שלום,
שמי פיני שחר ואני גר בשכונת זיו בחיפה בבניין משותף בעל שתי קומות ( כניסה נפרדת לכל דייר) שנבנה בשנת 1949 . את דירתי בקומת הקרקע בבניין, רכשתי בשנת 1995 ומיד שיפצתי אותה באופן יסודי כולל תשתיות , יסודות חדשים ועיבוי יסודות קיימים, יציקת רצפה חדשה , תשתיות גז, חשמל ומים חדשות. מצד השכנים מעליי הייתה התנגדות לבנייה ובסופו של דבר, חתמנו הסכם פשרה עימם אשר כולל אפשור שימוש בתוספת שבניתי כמרפסת שלהם ותשלום מעקות וסורגים בכל הפתחים בבית . עוד היה כתוב בהסכם שאם אי פעם ירצו לבנות ולשפץ ( להתרחב) , יהיה עליהם או לבאים אחריהם לשלם השתתפות ביסודות על פי הנהוג והמקובל .
הבניה נעשתה בפיקוח מהנדס , אשר הוסיף מקדמי בטחון לבנית קומה שנייה ושלישית . לימים הדירה מעליי נמכרה לזוג צעיר וכרגע הם משפצים את דירתם מהיסוד. (הרסו את כל הגג והקירות ובונים שתי קומות כולל קומת גג) . בשיחות בע"פ לפני הבנייה ,הוסכם שעליהם יהיה להשתתף ביסודות שהם מסתמכים עליהם . בפועל , הם בונים על קו המתאר של הדירה המשופצת שלנו וגם בנו ממ"ד , אשר בנוי מעל הממ"ד שלנו . כרגע בעלי הדירה החדשים נסוגים מההסכם בע"פ וטוענים שביסודות הממ"ד אינם רוצים להשתתף .

שאלתי :
האם קיים חוק או תקדים על פיו אני יכול לחייב אותם להשתתף ?

אשמח אם מישהו יוכל לייעץ לי או לחזור אליי בנושא זה.
בברכה,
פיני שחר
0506557650
און צוק עורך דין

Re: השתתפות ביסודות

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

ההסכם בינך ובין השכנים הקודמים יתפוס גם לגבי השכנים החדשים רק אם רשמת הערת אזהרה לגבי ההסכם.
אולם במידה ומשתמשים ביסודות שעשיתם ו/או בבניה שעשיתם עליהם להשתתף בתשלום עבורם גם אם לא חתמו על הסכם.

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”