הסבה של שטח משותף

פורום פתוח בנושאים הנוגעים לניהול / אחזקת בתים, ועד בית, חברות ניהול וכו'.

בניהול יואב לוי - מנכ"ל משותף בחב' Easy House ניהול בתים.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, razadv

שלח תגובה
vovakup

הסבה של שטח משותף

שליחה על ידי vovakup »

שלום
אני דייר בבניין משותף ( שחבר באגודה לתרבות הדיור ) עם ועד בית והכל.
לפני חצי שנה ועד בית רכש 2 ספספלים ודשא סינטטי ופרס אותם באזור שהיה עד אז אזור גישה לרכב חירום. האזור היה סגור בקונוסים, רכבים לא חנו שם וועד בית החליט לשנות את האזור ה"לא מנוצל" והריק הזה לשטח בו ישחקו ילדים על הדשא ויישבו דיירים בערבים בספסלים.
ועד הבית לא שיתף, לא יידעה , לא שיתף ולא ערך שום הצבעה בנושא וכמובן שהכל נרכש מקופת הבניין.
מעבר לעובדה שזה נעשה ללא הסכמת דיירים וללא ידיעתם אזי גם זה הפך למטרד בלתי נסבל של רעש כי משעה 3 בצהריים עד עשר בלילה באים ילדים מכל השכונה לשחק אצלנו ואח"כ גם יורדים מבוגרים ויושבים על קפה וסיגריות עד שעה 01:00 בלילה. זה מפריע לכל הדירות שפונות לכיוון הזה
פניתי לועד בית, ביקשתי שיפנה את הספסלים והדשא, הוא הודה שאכן עשה טעות בתום לב אבל לא רוצה סתם ככה לפנות אלא לערוך הצבעה בנושא.
יש לי 3 שאלות:
1. לאור העובדה כי כל המהלך של רכישה והצבת ספסלים ודשא מלכתחילה נעשה ללא הסכמה או ידיעת דיירים האם עכשיו כדי להחזיר את המצב לאחור ולפנות אותם נדרשת אסיפה והצבעה ?
2. אם אכן כן תהיה הצבעה, איזה רוב נדרש פה כדי להשאיר את הספסלים: 51% או 66% או רוב מוחלט ?
3. אני קראתי בתקנון שאם נעשה שימוש בשטח משותף וזה הופך למטרד לדיירים אחרים אזי נדרש לכך רוב מוחלט. כלומר במקרה שלנו כדי להפוך את חניית גישה חרום לאזור משחקים האם מספיק שדירה אחת מתנגדת כדי לעצור את זה ?

מצטער על הסיפור הארוך ומודה מראש על התשובות
מנהל מערכת
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"

Re: הסבה של שטח משותף

שליחה על ידי מנהל מערכת »

מנהל פורום בתים
שלח תגובה

חזור אל “פורום ניהול / אחזקת בית משותף”