ליקויים במעקה מדרגות פנים הבית

פורום בנושא בדק בית / ליקויי בניה. בניהול יואל בן עזרא, מהנדס בניין ועו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: צבי שטיין, עורכת דין סיון רוזן, g2002timor

שלח תגובה
אלון י
הודעות: 1
הצטרף: 14/06/2017 - 20:56:33

ליקויים במעקה מדרגות פנים הבית

שליחה על ידי אלון י »

שלום רב,
רכשנו בית בפרויקט קבלני. מדובר בקוטז' דו קומתי.
ביצענו מספר שינויים בגרם מדרגות המובילות לקומה א' (הורדת קיר) מה שדרש התקנת מעקה לאורך המדרגות.
הקבלן סרב בתוקף לאפשר לנו לבחור בעל מקצוע לביצוע המעקה (למרות שבמועד חתימה על התוכניות הוא אמר לנו בעל"פ שאנחנו אלו שאחראיים לבעל מקצוע שיכין ויתקין את המעקה).
מאחר שהוא לא התיר לנו ברירה בבחירת איש מקצוע, נאלצנו להשתמש בשירותי הקבלן משנה שלו (להלן:"מסגר") לצורך המעקה.
במהלך התקשרות עם המסגר ביקשנו לראות את העבודה לפני התקנה אך לאחר שהתברר שהביצוע היה מזעזע מבחינה אסתטית (מצ"ב תמונות) פנינו גם לקבלן וגם למסגר בדרישה שלא להתקין את המעקה. דרשנו שיתקן את המעקה בסדנה שלו ורק לאחר אישורנו יוכל להתקין את המעקה - הוא הסכים לתנאים (בעל פה אומנם).
לאחר כחודש ימים בעת ביקור אקראי בבית נוכחנו לגלות כי במעקה הותקן ללא שום הודעה מצד הקבלן או המסגר. חלק מהליקויים והפגיעות הרבות בצבע שהיו תוקנו כאשר המעקה המותקן בתוך הבית על ידי שפכטל פחחות או תרסיס צבע, דבר העתיד לגרום להתפתחות חלודה במשך השנים (הובטח לנו מעקה שצבוע בתנור). מבחינה אסתטית המעקה הוא לא לשביעות רצוננו.
יש לציין כי בתחילת עבודתו של המסגר הוא קיבל מקדמה בסך של כמחצית מעלות המעקה והוסכם כי את היתרה יקבל לאחר התקנה.
היום אנו עומדים לפני מסירת הבית והמסגר פנה אלינו בבקשה לשלם לו את הסכום הנותר עבור המעקה. הסברנו לו שמכיוון שהמעקה הותקן בניגוד לדרישתנו שלא לבצע התקנה ללא אישורנו, אנו משהים את התשלום עד לבירור הנושא מול הקבלן. תגובת המסגר הייתה שאם לא נשלם באופן מיידי הוא יפנה להליך גבייה.
נשמח לקבל הכוונה כיצד עלינו לפעול:
1.האם לשלם למסגר את היתרה או שאנו יכולים להשהות את התשלום עד לבירור הנושא מול הקבלן ומה השלכות של פנייתו של המסגר להליכי גביה?
2. כמו כן האם תשלום היתרה עבור המעקה באופן מיידי מהווה אישור שאנו מסכימים לאיכות הביצוע או שניתן לאחר מכן לפנות לבית המשפט ולדרוש את כספינו בחזרה בטענה להתקנת המעקה בניגוד לרצוננו עקב רמת ביצוע ירודה מבחינה אסתטית?
תודה מראש,
אלון
קבצים מצורפים
לפני התקנה
לפני התקנה
מעקה - לפני התקנה.jpg (210.26 KiB) נצפה 4286 פעמים
אחרי התקנה
אחרי התקנה
מעקה - אחרי התקנה.jpg (156.97 KiB) נצפה 4286 פעמים
שלח תגובה

חזור אל “פורום בדק בית / ליקויי בניה - ייעוץ משפטי ומעשי”