קבךת דירה חדשה מקבלן - ליקויים

פורום בנושא בדק בית / ליקויי בניה. בניהול יואל בן עזרא, מהנדס בניין ועו"ד צבי שטיין, נוטריון ומגשר.
בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהלים: צבי שטיין, עורכת דין סיון רוזן, g2002timor

שלח תגובה
Ron

קבךת דירה חדשה מקבלן - ליקויים

שליחה על ידי Ron »

שלום רב,
לאחרונה רכשתי דירה ואני עתיד לקבלה בקרוב, במסגרת סקירת הדירה התגלו מספר ליקויים ולכן החלטתי להביא בודק מוסמך מטעמי אשר מצא מספר ליקויים נוספים להם הנפיק דו"ח מסודר.

כרגע אתמקד בנושא שיש המטבח אשר התגלה כבלתי מפולס על סמך תקן 4440 חלק 1 סעיף 4.3.2 (על סמך דו"ח הבודק)
בנוסף מדובר בשיש מסוג סילסטון(Silestone) כאשר במפרט של החוזה עליו חתמתי רשום במפורש שיש אבן קיסר לא שווה ערך, או פירוש נוסף אלא אבן קיסר מודגש.

על פניו ייתכן והנושא אומנם נשמע קטנוני אך אשמח לדעת האם זהו דבר שיש להתעקש לגביו?
כאשר הונח שיש לא מפולס ומדגם אחר אשר רשום במפרט עצמו.
אשמח לדעות האם דברים כאלו קורים ומקובלים?
במידה ולא מהן האופציות שלי כרוכש הדירה.
בנוסף אשמח לדעת האם יש הבדלים מהותיים בין סוגי השיש אשר יש להתעקש עליהם.
אוסיף כי ציינתי זאת בפני הקבלן ולטענתו סוג שיש silestone איכותי יותר על פני אבן קיסר.
אני אדם מעשי ולכן החלטתי לבדוק זאת בעצמי.
אסיים ואדגיש כי עדיין לא חתמתי על קבלת דירה ולא אעשה זאת עד לאחר תיקון כל הליקויים.

אשמח מאוד לתשובות לשאלות.
תודה.
צבי שטיין
מנהל פורום

Re: קבךת דירה חדשה מקבלן - ליקויים

שליחה על ידי צבי שטיין »

שלום לפונה-12.5.21
את השאלות האלה אתה צריך להפנות לאותו בודק שלקחת שביקר במקום וראה ב דיוק איזה אבן התקינו לך והאם היא מפולסת אם לאו.
אם הוא כתב שהיא לא מפולסת תדרוש מהקבלן שיתקן את הליקוי
בברכה,
עו"ד צבי שטיין
בברכה,
עו"ד צבי שטיין
zvis7@bezeqint.net.il
שלח תגובה

חזור אל “פורום בדק בית / ליקויי בניה - ייעוץ משפטי ומעשי”