מחדשים את הבית

פורום בנושאי עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות. בניהול אודרילי(אור לי הראל), אדריכלית ו-מעצבת פנים, בדגש על עיצוב בצבע (http://www.batim.org.il/color).

מנהלים: זוהרה, odrieli

שלח תגובה
dannyr

מחדשים את הבית

שליחה על ידי dannyr »

אנחנו שוקלים ברצינות לחדש את כל המראה הפנימי של הבית שלנו- כלומר שיפוץ מ-א' ועד ת' כולל התשתית, ריצוף, שבירת קירות ותכנון מחדש, מטבח וכו'. הבנתי שיש הלוואות בנקים לחידוש הבית ובאתר של הבנק ראיתי את הפירוט הזה כך שזה בדיוק נותן מענה למה שאנחנו צריכים. יש לי שתי שאלות מרכזיות בשלב זה:
1. האם יש הערכה כמה צפוי לעלות בממוצע שיפוץ מסוג זה? מישהו אמר לי 100 אלף שקל ומישהו אחר 200 אלף ומעלה. אז מה הכיוון הנכון? מדובר בתקציבים שונים לגמרי...
2. האם לקחת בחשבון את שכר הטרחה של האדריכל במסגרת סכום ההלוואה? כמה לוקח אדריכל היום לפרויקט (סדר גודל כללי כמובן)?
InsideArt

Re: מחדשים את הבית

שליחה על ידי InsideArt »

שלום רב,

לא במקרה אתה מקבל נתונים כל כך שונים. 100 או 200 אלף ₪- שתי התשובות נכונות. הכל תלוי בהיקף השיפוץ הנדרש ובכמה מוכנים להשקיע. קשה מאוד להעריך כך את עלות השיפוץ ויש צורך לעשות זאת בצורה רצינית ומקיפה.
ממליצה לך מאוד לבקר ב"מרכז הבניה הישראלי", להשתתף בסדנא לבונים/משפצים, שתיתן לך כלים הן לתכנן נכון את מהלך השיפוץ והן להיערך נכון כלכלית למהלך.
לגבי שאלתך השנייה- במקרה של שיפוץ שאינו מתייחס למעטפת החיצונית אלה לפנימית בלבד, תוכל להיעזר במעצב/ת פנים ולא חובה באדריכל/ית. יש כמובן לקחת בחשבון את שכר הטרחה כחלק מעלות השיפוץ הכוללת. גם כאן האפשרויות מגוונות ורבות- החל מייעוץ בלבד ועד לליווי צמוד ופיקוח. גם על סעיף זה תקבל פירוט והסבר במרכז הבניה.

בברכה,

מעצבת פנים
InsideArt
Tel. 052-8308787 | Mail. anat@insideart.co.il | http://www.facebook.com/insideart.co.il
ענת מינץ
מאיר_עזרן

שליחה על ידי מאיר_עזרן »

אתם מדברים על דברים שונים לחלוטין. שיפוץ ועיצוב הבית זה משהו אחר לגמרי. אם רוצים לשנות בבית דברים בלי להזיז קירות, התחום שאתה צריך לחפש הום הום סטייג'ינג. הרבה פעמים הדברים האלה משתלבים אחד בשני :)

לדעתי תבחר קבלן שיפוצים שאתה סומך עליו הוא שאתה יודע שהוא אמין (באתרים כמו דפי זהב יש ביקורות), ותראה איזה פתרון הוא מציע מבחינת בעלי המקצוע, היקף השיפוץ. סביר שתראה גם בשלב הזה פערים לא פחות גדולים ממה שאתה משער עכשיו..
ariel1234
יצירת קשר:

שליחה על ידי ariel1234 »

הכל כמובן תלוי בהקיף השיפוץ יש הרבה מאוד אלמנטים שצריך לקחת בחשבון.
galplik80

שליחה על ידי galplik80 »

לדעתי אם כבר מחדשים את הבית, כדאי לחשוב גם על בנייה בעץ של פרגולות, רהיטים, מוצרי גינה ועוד...לדעתי זה ממש מוסיף במיוחד אם מתגוררים באיזורים כפריים!
galplik80

שליחה על ידי galplik80 »

אני עשיתי שיפוץ בבית ותוך 72 שעות כבר חזרתי לדירה המשופצת...
צריך לדעת אצל מי לעשות את השיפוץ
צאלה

שליחה על ידי צאלה »

בס"ד

יש אופציה נוספת שתחסוך לכם הרבה מאוד כסף.
כמובן שאתם מוזמנים לעשות זאת אצלנו ברימון נגרות אישית. אך גם אם לא בכל מקום שתעשו זה יעלה לכם הרבה הרבה פחות.
כמובן שהכל אישי כל אחד לפי רצונותיו ובעיקר לפי היכולת הכלכלית שלו.
אך אם תבחרו לחדש את המטבח הקיים שלכם ולא לעשות הכל מאפס תגיעו להוצאות מיזעריות ביחס למטבח חדש.
כל הרעיון בחידוש מטבח זה לשמור על גופי הארונות מטבח הקיימים.
ברב המקרים תראו כי מצבם טוב.
הם אינן ניזוקים כי הם שמורים ומוגנים על ידי הדלתות.
אם שמרתם על הגופים והחלפתם את החזיתות בלבד. השתנה כל המראה של המטבח.
שכן המראה בדלתות.
חסכתם פה עלות הארונות וכן עלויות נוספות שתצטרכו לשלם זאת אומרת שיש וקרמיקה חדשים.
אם תסתפקו בחידוש מטבח לא תאלצו להחליף השיש שפה עלות גדולה ולא מבוקרת בכלל.
שינויים כמובן שניתן לעשות וכן תוספות מסוגים שונים. אך הם ממוקדים ופה אתם מאפשרים לעצמכם לא להיכנס לקושי כלכלי.
צאלה
itaiabergil

שליחה על ידי itaiabergil »

אהלן, אני שמעתי דברים טובים על בסט פרייס
ziv1989
יצירת קשר:

שליחה על ידי ziv1989 »

כדאי לפנות לחברה שנותנת הלוואות בריביות נמוכות, בנקים בדר"כ נותנים הלוואות בריביות נמוכות.
adig2017

שליחה על ידי adig2017 »

1. האם יש הערכה כמה צפוי לעלות בממוצע שיפוץ מסוג זה? מישהו אמר לי 100 אלף שקל ומישהו אחר 200 אלף ומעלה. אז מה הכיוון הנכון? מדובר בתקציבים שונים לגמרי...
תשובה: זה משתנה בין שיפוצניק כזה לאחר, וכמובן בסוג השיפוץ הרצוי, אני מעריך 70-90 אלף שקל בסך הכל.
2. האם לקחת בחשבון את שכר הטרחה של האדריכל במסגרת סכום ההלוואה? כמה לוקח אדריכל היום לפרויקט (סדר גודל כללי כמובן)?
תשובה: במידה ויש לכם עדיין תקציב אז כן, במידה והיה מדובר בי לדוגמא? הייתי מוותר.

מקווה שעזרתי :]

בברכה עדי גולדברג
אם צריכים ייעוץ נוסף שלחו הודעה פרטית כאן בפורום.
זה מעצבן אותי כל הפרסומות האלה :(
eladw80

שליחה על ידי eladw80 »

הי
ראשית שיהיה לכם המון בהצלחה. שנית, אם זה עדין רלוונטי, אשמח אולי לנסות לסייע. קודם כל, חשוב לומר שאתם מכוונים לשני דברים שונים, שיפוץ ועיצוב. שיפוץ נעשה על ידי קבלני שיפוצים ואילו עיצוב על ידי מעצבי פנים או אדריכלים, כך שעליכם להפריד בין שני הדברים.
שנית, אני לא מתפלא שקיבלתם מגוון הצעות שונות מאחר והתמחור תלוי לרוב בסוג השיפוץ אותו אתם מעוניינים לבצע, בזמן העבודה והצורך בחומרים שונים וכמובן בקבלן עצמו ובמחירים שהוא לוקח.
אני הייתי ממליץ לכם להכנס לאתר של שיפוצים פלוס, יש שם מגוון רחב של בעלי מקצוע מתחומים שונים, החל משיפוץ ועד עיצוב, ותוכלו למצוא שם את כל מה שאתם צריכים. נוסף על כך, אני מאוד סומך על בעלי המקצוע שם, מאחר וכל המלצה נבדקת בקפידה על ידי בעלי האתר, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם שוכרים בעל מקצוע אמין ואיכותי.
בהצלחה!
eladw80

שליחה על ידי eladw80 »

הי
האמת שכמו שענו לך מעלי, התקציב משתנה והוא תלוי בלא מעט פרמטרים, וגם במה נדרש לעשות ומה הקיף השיפוץ בו אתם מעוניינים. האמת שאני יכול לומר לך שאנחנו עשינו שיפוץ בתקציב די מוגבל, ועל מנת להכניס קצת פן עיצובי לחדרי האמבטיה ולמטבח, הטמענו אריחים מעוצבים בקרמיקה הרגילה, וזה בהחלט הוסיף המון לעיצוב הכללי, אבל לא דרש מאיתנו הוצאה כספית גדולה מידי. זה רק טיפ אחד קטן שאני יכול לת לך איך לעצב בצורה זולה יחסית. יש גם אופציה להשתמש בבדי ריפוד לוילונות וריפודים, ריהוט מוזל שמכניס אווירה אחרת, ועוד מיליון דרכים :) ממליץ לעשות חיפוש כזה ברשת.
בהצלחה!
שלח תגובה

חזור אל “פורום עיצוב פנים / עיצוב נוף / אדריכלות”