שלוש שאלות בנוגע לשלושה דיירים

ייעוץ משפטי והפניה לחוקים ומאמרים בנושאי בתים משותפים, מבנים וניהולם.
בניהול עו"ד יוני לוי ועורך דין און צוק לתחומי הנדל"ן, התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), ומשפחה.

המידע שנמסר באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי (או הנדסי) ממשי ולא מהווה המלצה לנקיטה או הימנעות מנקיטה בהליכים כלשהם (או התנהגות ספציפית).
כול מי שבוחר להסתמך על הכתוב - בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ואין לכותבי ובעלי האתר אחראיות ישירה או שילוחית מכל סוג.

מנהלים: יואב לוי, און צוק עורך דין, naftali imber

שלח תגובה
jsoef19

שלוש שאלות בנוגע לשלושה דיירים

שליחה על ידי jsoef19 »

1. דיירת שלא משלמת כבר כמעט שנתיים. שלחתי לה מכתב מעורך דין שממנו התעלמה. אני רוצה לפנות לאחראי על המקרקעין. שתי שאלות - ועד הבית הקודמת מתוך רצון טוב, ביקשה ממנה חצי מועד הבית הרגיל שגם אותו היא הפסיקה לשלם בשלב מסוים. ההנחה שהיא נתנה לאותה דיירת לא עברה אישור של שאר הדיירים. עכשיו שאני דורש ממנה את הסכום, אני דורש את מלוא הסכום כמו דיירת רגילה. יש בעיה משפטית עם זה? שאלה שנייה, הדיירת רכשה את דירתה מול עמידר. בשיחה עם עמידר נאמר לי שהיא שילמה את הסכום ורכשה את דירתה, אך לא הגיעה לחתום על המסמכים הסופיים. האם זה יכול למנוע ממני לתבוע אותה?
2. דייר שבעבר התגורר באחת הדירות בבניין, עבר דירה והשאיר חוב של שנה. הסיפור קרה לפני כשנה, החוב לפני כשנה וחצי. הדייר כרגע הוא לא דייר בבניין, יש דיירת אחרת שגרה בדירה שרכשה ממנו והיא משלמת ועד הבית כמו שצריך. האם אני תובע את אותו דייר לשעבר בתביעות קטנות או מול האחראי על המקרקעין?
3. דיירת שמתגוררת בבניין ולא מוכנה לשלם 450₪ על שיפוץ שנעשה כחוק בצנרת המים. כל הדיירים שילמו, רק היא מתנגדת לשלם. הטענה שלה היא, שבשל ועד הבית הקודמת שלא התנהלה בצורה שקופה, היא לא מוכנה לשלם. על אף שכל המסמכים שרלוונטיים לאותו שיפוץ ניתנו לה, כולל קבלות והוכחות ששאר הדיירים שילמו. אני אשלח לה מכתב מעורך דין ואז אתבע אותה מול המקרקעין. ניסיתי להגיע איתה להסדר והיא לא מוכנה לשלם עד שלא אספק לה מסמכים שלוש שנים אחורה(אין לי, ועד הבית הקודמת לא השאירה דיווח מסודר מאוד, יש ניירת מפוזרת) האם יש לה עילה לא לרצות לשלם את הסכום? האם יש סיכוי שבסוף התהליך מול המקרקעין, ועד הבית יצטרך לשלם לה על משהו? אני יודע שאנחנו לא במשפט, אבל על פניו, בגלל 'אי שקיפות' של ועד בית, יכולה דיירת לבוא ולטעון שהיא לא מוכנה לשלם עד שלא יספקו לה מסמכים של שנים אחורה? או שעליה קודם כל לשלם ואז לבוא בטענות(כמו שאני חושב באופן אישי).

תודה.
און צוק עורך דין

Re: שלוש שאלות בנוגע לשלושה דיירים

שליחה על ידי און צוק עורך דין »

שלום רב,

1. רק החלטה של בעלי הדירות באסיפה או בהתאם לקבוע בתקנון הבית המשותף יכולה לפטור דייר מתשלום ועד בית או דמי ניהול מלאים. אין לכך קשר אם היא בעלים של הדירה או לא. במידה ורק שוכרת התביעה הנה מול בעלי הדירה.

2. יכול להגיש תביעה

3. חייבת לשלם ועד בית. יש פסק דין של המפקחת על המקרקעין שאומר שעד שלא משלמת לא יכולה לבוא בטענות לועד הבית

בברכה,
און צוק, עו"ד
שלח תגובה

חזור אל “פורום יעוץ משפטי לועד הבית ולדיירי הבית המשותף”