תשלום עבור אחזקת מעלית בבית משותף שבו המעלית מתחילה מקומה א

פורום בנושא מעליות ומערכות חשמליות במבנה/בית משותף. בניהול דר' נפתלי אימבר, בעליו של חברה לייעוץ ואחזקת מבנים מזה מספר עשורים, בעבר מנהל מחוז הצפון של האגודה לתרבות הדיור ובורר בנושאים אלה.

מנהל: Sharonbarda

שלח תגובה
רותס

שליחה על ידי רותס »

שלום רב,
בבנין שלנו חמש קומות ותשע דירות. המעלית מתחילה מקומה ראשונה, שבה ממוקמת דירתי ודירה נוספת. למרות שאין המעלית יכולה כלל לשרת אותי אני משלמת עבורה לפי גודל השטח השייך לדירתי כולל עבור המחסן בקומת הקרקע. התשלום שאני משלמת גבוה יותר מהתשלום של הדירות שמעלי אותם משרתת המעלית. כך המצב מאז כניסתי לדירה מזה שלושים שנה.
האם חל שינוי כלשהו בתפישת החוק ויש לשלם עבור המעלית באופן הדרגתי לפי השימוש בה כך שדיירי הקומות הגבוהות יותר משלמים יותר? ואם זה כך כיצד נעשה החישוב למשל האם כל קומה יותר גבוהה משלמשת כ-10% יותר מזו שמתחתיה או שיטה אחרת כל שהיא שתוכלו להסבירה לי. אודה ל תשובתכם ואם יש בה כדי להפחית את הסכום שעלי לשלם אודה אם תהיה כזו שאוכל להציגה לועד.
בברכה רותס
naftali imber
מנהל פורום
יצירת קשר:

שליחה על ידי naftali imber »

לרותס שלום רב:

לא חל כל שינוי "בתפישת" החוק. אני מבין לרוחך אבל החוק קובע שכל בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות אחזקת הרכוש המשותף (כל דבר המיועד לשרת לפחות מחצית מבעלי הדירות).

הצעתך לכאורה צודקת, אבל יש גבול לחלוקה צודקת בנטל.
תארי לעצמך שהיו עושים מן כרטיס אשראי שבעזרתו נוסעים במעלית ומשלמים אחרי זה לפי השימוש, כי הרי הצעתך לחלוקה צודקת לוקחת בחשבון רק את משך הנסיעה, אבל משפחה בת שש נפשות וכלב מהקומה השלישית 'צורכת" הרבה יותר מעלית מאשר קשיש ערירי בקומה החמישית; ומה נעשה כאשר נוסעים כמה דיירים ביחד, שלא נדבר על אלה ששוכחים את הכרטיס בבית.
אין חלוקה מוחלטת בנטל – אומר לך את זה מילואימניק בן 64

נ.ב. אני מתנצל על העיקוב הקל בתגובה
אשמח לקבל את תגובתך לתשובה, עכשיו שאת/ה עדיין ליד המחשב! האם התשובה עזרה לך, האם יש לך שאלות שלו נענו, ומה הן?
נפתלי אימבר - ניהול ואחזקת מבנים בצפון בורר בעינייני ועד הבית וסכסוכי שכנים

נ.ב - המידע שנמסר בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ממשי
שחר כהן פורטל בתים
מנהל מערכת הפורומים של "בתים"
יצירת קשר:

הפניה לחוק המקרקעין לסעיף הדן במעליות

שליחה על ידי שחר כהן פורטל בתים »

בהמשך לתשובתו של נפתלי, מנהל הפורום, אפנה אותך לדף "חוקי הבית המשותף" שבאתר האיגוד, שם תמצאי את חוק המקרקעין וחוקים מעניינים אחרים:
http://www.batim.org.il/low.html
סעיף 59 ו' לחוק דן בנושא מעליות.
אני ממליץ גם על צפייה בתשובות שניתנו לשאלות קודמות בפורום.
שחר כהן - CEO פורטל בתים
שחר פיתוח ושיווק אתרים
https://www.s-p-a.org.il/
שלח תגובה

חזור אל “פורום מעליות / גנרטורים / מערכות בית משותף”